Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parozábrana

Dobrý den,prosím o radu.
V podkroví prochází pározabranou dřevěné sloupy,na kterých leží nosné trámy střechy.
Pározábrana je na tyto sloupy tesně nalepená.Ale po asi 9 letech (nová střecha), sloupy v interiéru vyschly a popraskaly.
Prasklinama ve dřevě procházi teplo nad parozábranu a kondezujicí voda začala vsakovat do nosných trámu.
Sloupy jsou i nad parozábranou izolované,je to součást izolace stropu,26 cm Isover.
Řadu let byl klid,dokáže prosím někdo poradit co s tím
Děkuji

Dobrý den,
Foto napoví :) Předpokládám, že na parozábraně je SDK. Jelikož jsem přesně nepochopil, co je za problém, jen předpokládám, že se Vám na trámech udělali výsušové trhliny, tak já bych je vyplnil nejdřív PU tmelem a potom dal akrilátový, přetíratelný tmel.

Dobrý den,děkují za Váš názor.
Ano pod parozábranou jsou sádrokartonové stropy.
Na stojících sloupech se vytvořily časem vysušové trhliny a ty procházejí stropem z SDK a pározábranou až do nosných trámu střechy,které na těchto sloupech leží.
Parozábrana byla před položením sadrokartonu přilepena ke sloupum důkladně ze všech stran,řadu let byl klid,než sloupy vyschly a štěrbinami nahoru zřejmě uniká teplý a vlhký vzduch.
K parozábraně se zespod nedostanu,musel bych strhat sadrokarton.Shora je na stropě 20 cm vaty,sloupy prochází i touto vatou,takže jedině až se oteplí, tak to shora rozdělám a něco s tím provedu.
Jen jsem chtěl vědět,jestli už někdo neřešil něco podobného,když se teď staví hodně ze dřeva
Děkují