Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parozábrana

Dobrý den,prosím o radu.
V podkroví prochází pározabranou dřevěné sloupy,na kterých leží nosné trámy střechy.
Pározábrana je na tyto sloupy tesně nalepená.Ale po asi 9 letech (nová střecha), sloupy v interiéru vyschly a popraskaly.
Prasklinama ve dřevě procházi teplo nad parozábranu a kondezujicí voda začala vsakovat do nosných trámu.
Sloupy jsou i nad parozábranou izolované,je to součást izolace stropu,26 cm Isover.
Řadu let byl klid,dokáže prosím někdo poradit co s tím
Děkuji

Vetrať ten tvoj vlhký kutloch, práčovňa, vývarovňa.

Jedine nosné drevo fest namoriť neriedeným, čistým fungicídnym aj insekticídnym (dva v jednom) sajrajtom proti hubám a drevomorke (vydrží chémia pôsobiť min. desať rokov), parozábranu znovu v okolí kontaktných spojov prilepiť k drevu nejakým stavebným lepidlom v pištoli. Detto zalepiť trhliny v zosušených trámoch pod parozábranou.

Vlhkosť sa bude vždy cpať komínovým efektom v mieste deravého prieduchu, voľnými trhlinami v nosnom dreve sedlovej strechy.

Drevo netvorí tepelný most, netvorí sa kondenz na dreve, vodná para stihne vsiaknuť do dreva.

Dobrý den,děkují za odpověď.
Montážní pěnou to asi nepůjde,nevím jestli se dostane až do hloubky a časem zvětrá a vydrolí se,uvažují to něčím zatmelit,ale nevím co by bylo nejvhodnější.
Dřevo je ošetřené a v létě napustím znovu.
Ptal jsem se jen proto,jestli už někdo neřešil stejný problémt

Dobrý den,
Foto napoví :) Předpokládám, že na parozábraně je SDK. Jelikož jsem přesně nepochopil, co je za problém, jen předpokládám, že se Vám na trámech udělali výsušové trhliny, tak já bych je vyplnil nejdřív PU tmelem a potom dal akrilátový, přetíratelný tmel.

Dobrý den,děkují za Váš názor.
Ano pod parozábranou jsou sádrokartonové stropy.
Na stojících sloupech se vytvořily časem vysušové trhliny a ty procházejí stropem z SDK a pározábranou až do nosných trámu střechy,které na těchto sloupech leží.
Parozábrana byla před položením sadrokartonu přilepena ke sloupum důkladně ze všech stran,řadu let byl klid,než sloupy vyschly a štěrbinami nahoru zřejmě uniká teplý a vlhký vzduch.
K parozábraně se zespod nedostanu,musel bych strhat sadrokarton.Shora je na stropě 20 cm vaty,sloupy prochází i touto vatou,takže jedině až se oteplí, tak to shora rozdělám a něco s tím provedu.
Jen jsem chtěl vědět,jestli už někdo neřešil něco podobného,když se teď staví hodně ze dřeva
Děkují