Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj 12 V pri zatazi vypina, zapina, vypina . . .

Napajaci adapter 12V, naprazdno merane v pohode. Ako nahle sa zatazi, tak ako keby napatie spadlo na 0, hned nabehlo, spadlo, nabehlo . . . ledka power na zariadeni ktore napaja blika jak vianocny stromcek. Kde by mohol byt problem? Je to spinany zdroj, nie klasika trafo s usmernovacom . . . aj ked to asi, teda pravdepodobne opravovat nebudem, len tak by ma zaujimalo, aky prvok mohol odist, pohladovo je vsetko OK. V napajanom zariadeni nieje problem, odskusane na 2 roznych zariadeniach. Jedna sa o maly 12v zdroj, 1A, do zasuvky.

Nezveřejnil jste napájený spotřebič,kolik bere,zádrhel může být jen ve vyšším odběru,jak píše George63.Měl jsem letos podobný případ,odešel mě zdroj od kompresorku u mini stříkací pistole,vypůjčil jsem si z kamerového systému 12V 5A ,přesně stejný scénář,kompresor jen pulzoval,zapínal a vypínal.Připojil jsem jej na PC zdroj na 12V A jede jak z partesu.Zdroj na který to nešlo ,vrácen na kamerový systém a slouží také spolehlivě,má prostě ochranu proti přetížení.Vždy než člověk něco rozhrabe je potřeba vyloučit prvotní důvody nezdaru.:-)

Je to z alarmu cinskej produkcie (Evolveo)
Zapojeny obdobny zdroj s rovnakymi parametrami, dokonca mensi udavany prud 1A namiesto povodneho 1,2A, funguje v pohode
Vadny zdroj odskusany napriklad na napajanie routra, chova sa rovnako, zapina, vypina . . . .
Zdroj ma indikacnu LED. Obdobne na routri vidiet led power . . . . router ma origo zdroj 12v, 1 A

Nema zakladnu dosku, je to maly zdroj do zasuvky 12v, 1A, napaja alarm cinskej produkcie :-)
Supol som tam zatial zdroj z mikrotika

v januari po sviatkoch vymenim kondiky podla navodu a urcite pojde . . . bud pojdu Volty a ampere alebo cely zdroj, ale do kosa . . . :-)

Pravidelným "spínáním a vypínáním" se chová přetížený spínaný zdroj (většinou zdroj který nefunguje na principu trafa, ale je napětí sníženo "elektronicky"). Chyba může být na straně zdroje, nebo i na straně spotřebiče. Zdroj ten spotřebič prostě "neutáhne"..