Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj 12 V pri zatazi vypina, zapina, vypina . . .

Napajaci adapter 12V, naprazdno merane v pohode. Ako nahle sa zatazi, tak ako keby napatie spadlo na 0, hned nabehlo, spadlo, nabehlo . . . ledka power na zariadeni ktore napaja blika jak vianocny stromcek. Kde by mohol byt problem? Je to spinany zdroj, nie klasika trafo s usmernovacom . . . aj ked to asi, teda pravdepodobne opravovat nebudem, len tak by ma zaujimalo, aky prvok mohol odist, pohladovo je vsetko OK. V napajanom zariadeni nieje problem, odskusane na 2 roznych zariadeniach. Jedna sa o maly 12v zdroj, 1A, do zasuvky.

Pravidelným "spínáním a vypínáním" se chová přetížený spínaný zdroj (většinou zdroj který nefunguje na principu trafa, ale je napětí sníženo "elektronicky"). Chyba může být na straně zdroje, nebo i na straně spotřebiče. Zdroj ten spotřebič prostě "neutáhne"..