Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypínače v chodbě problém

Zdravím, mám v chodbě čtyři vypínače - dva schodišťáky a dva křížáky:

když zapnu ten jeden křížák, tak ostatní jdou, ale když ho vypnu tak ty ostatní nejdou,

vnitřek jsem už zkusil vyměnit, ale nic...

ale stejně to nemusí bejt tím konkrétním křížákem...? hovno tomu rozumím,

díky za případné řešení.

Potom tam máš zle vypínače. Na koncoch je č.6 - medzi nimi sú č.7.
Vypínač č.6 je prakticky prepínač, krížová č.7 je praktický dvojitý prepínač.
[shema_prohodnogo_vikluchatelja_05.jpg]
(nehľaď na to, že je to po rusky - princíp je rovnaký aj u nás. Na krajoch sú č.6, medzi nimi č.7)
Takže - skontroluj si to, ako to máš zapojené a či tam máš tie správne schodiskové "vypínače" - právnejšie sú to prepínače, pretože prepínajú medzi dvoma vetvami vedenia.

Pokud problém s přepínáním ostatních vypínačů nastane po přepnutí některého z krajních schodišťáků (vyp.č.6), pak máš ten schodišťák špatně zapojený (přehozené dráty). Pokud je tedy zbytek zapojeni v pořádku (nepřerušné vedení v odbočné krabici, nově navrtaná polička, atd...).