Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojenie prudoveho chranica

Prudovy chranic pre nasledujucich x isticov. Co som pozeral, vsetky maju zpojenie tak, ze faza je vlavo, n je vpravo. Pre zapojenie by mi lepsie vyhovovalo mat N vlavo, a fazu vlavo a hned ju tahat hrebenom na istice vpravo od chranica. Je mozne toto takto prehodit, aj ked na istici je popis 1-2 (vlavo) a n-n (vpravo) ? Podla schemy na chranici by nemal byt problem, funkcii to neprekaza . . .

Asi sme sa nepochopili, jedna sa mi len o prehodenie vodicov do chranica, tam kde ma ist faza by som dal N a tam kde je oznacenie N by sla faza, samozrejme chranic normalne zapojeny
Vychadzal som z obrazku schematickeho zapojenia vytlaceneho na chranici . . . . z principu by to malo byt jedno, kde je faza a kde N

Jedná se o jednofázový chránič, předpokládám.
Z hlediska funkce to opravdu nemá vliv. I testovací tlačítko bude fungovat.
Dokonce by chránič fungoval, i kdyby se zcela otočil, tedy přívody se zapojily na výstupy chrániče a vývody na vstupní svorky. Podstatou je, aby všechny pracovní vodiče jím procházely.
Ale není to běžné, ani normální. Jiné připojení než je označené, by pro někoho jiného mohlo být matoucí a nepřehledné. Proto to nedoporučuji.
Pokud bys to přesto tak chtěl udělat (revizáka ti dělat nebudu ;-)), alespoň nějak přeznač svorky na chrániči.
A nebylo by lepší, pokud to teprve děláš, sestavit to obráceně, chránič vpravo a jističe vlevo?

Pokud je to pouze jednofázový chránič (bez funkce vypnutí při nadproudu), na funkci by to nemělo mít vliv. Pokud ti jde pouze o to spojit to hřebínkem (propojovací lištou), není problém jeden výstup z lišty vystřihnout a připojit N, tak jak je chránič popsán..