Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vidiové vrtáky Narex s kuželovou nebo šestihrannou stopkou.

Přehraboval jsem "socialistické" zásoby vidiových vrtáků a našel jsem tam též vrtáky s kuželovou stopkou, ale nejedná se o morse kužel. Též tam mám "přechod" z šestihranu na kužel a zase se nejedná o morse kužel. Na všem je značka Narex. Neví zde někdo zda Narex v 80 letech minulého století neměl svůj vlastní kužel na vidiové vrtáky do betonu? Na kuželu u vidiových vrtáků není plochý konec jako na morse kuželu u vrtáku do kovu.

Tak zatím jen pár poznatků. Po konzultaci s výrobcem vrtacích kladiv Narex Česká Lípa, kdy už si to nikdo moc nepamatuje, mi bylo sděleno, že se jedná opravdu o jiný kužel než je morse, víc nevědí. Výrobcem těchto vrtáků byl Narex Děčín nyní Karned Tools Děčín. Nyní se budu snažit oslovit tuto firmu, zda tam bude nějaký pamětník. Ke Kynclovi- Narex Bystřice vyrábí nástroje k opracování dřeva. K poznámce "ok" také jsem přemýšlel zda se nejedná o metrický kužel a jelikož stránky "tumlíkovo" navštěvuji tak jsem jeho popis kuželů již dříve četl. On se tam o něm zmiňuje jen okrajově a že se používal dříve - pochopil jsem to jako - před válkou, tak uvidím co se dozvím od firmy Karned Tools Děčín. Jinak všem díky za snahu.