Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opracování dřeva

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jaký nástroj byste mi doporučili.

Mám z pily nařezány desky a hranoly různých šířek a tlouštěk. Do 5cm tlouštǩy. Takovéto dřevo není ideálně do pravého úhlu v rozích. Proto bych ho chtěl nějak zformátovat. Desky jsou někdy v šířce trochu prohnuté. Ohoblováním, počítám s tím, že tloušťka trochu ubude.
Délka dřev je od metru do 2.5m. Množství dřeva mám asi 70 takovýchto desek a trámků/hranolů. Do budoucna bych možná nějaké dřevo přikoupil(opět z pily).

Je vhodnější protahovačka, nebo taková ta cirkulárka s bočním, nastavitelným dorazem?
Chtěl jsem si to půjčit v půjčovně nářadí, ale nikde ve F-M to nemají.

děkuji

Pro hranoly lze použít obojí, na prkna jen protahovačku. Takže protahovačku :-) Ale jestli budete srovnávat i hrany prken, tak formátovací pilu taky. Pozor (VELKÝ pozor!) na bezpečnost práce u protahovačky, za většinu chybějících prstů může v našich končinách právě tenhle stroj.