Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řezačka polystarenu

Mám dotaz na elektrikáře. Lze drát v řezačce na polystyren napájet 230V na přímo? Pripadně před drát vložit regulator aby se to dalo " kočirovat"? Ross

Improvizovanou řezačku jsem měl napnutím "nějakého" odporového drátu, co jsem našel v zásobách.
Na stůl provizorně napnul pro plošné řezání asi 70cm délky drátu.
Zdroj autobaterie. Na tu délku to hřálo až moc, tak jsem udělal "regulátor" tak, že ještě kus drátu byl pod stolem a
na něm namotaný přívod. Posuvem přívodu jsem nastavil výkon jako reostatem.
Když jsem potřeboval pro širší desky, pro delší řezací drát 12V bylo málo. Použil jsem dvě autobaterie v sérii a opět doladil "reostatem". Fungovalo to bezvadně.

Na zateplení domu jsem si udělal podobný aparát, jen jako zdroj mi postačila klasická transformátorová autonabíječka, odběr byl do 12A. Nakrátko šlo řezat plynule, delší strany pomaleji, ale také se dalo. Použil jsem obyčejný, silnější svářecí drát z CO-čka. Nevydržel moc dlouho, tak jednou za den se přepálil, ale bylo ho dost.