Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Foto z IP kamery do cloudu (na vyžádání)

V této oblasti techniky se neorientuju a nic o ní nevím.

Výchozí situace: nemovitost na kraji světa s minimální infrastrukturou. Požadavek je na foto z venkovní kamery, ovšem na vyžádání a s uložením do cloudu.

Co jsem zjišťoval, jsou buď venkovní IP kamery, co se připojí do existující wifi sítě a lze se k nim připojit přes aplikaci z mobilu a dívat se na stream.
Tohle řešení nevyhovuje požadavkům.

Pak jsou venkovní IP kamery s podporou 4G (vloží se SIM karta), připojit se k nim dá přes aplikaci v mobilu a dívat se na stream.
Tohle řešení nevyhovuje požadavkům.

Chtělo by to IP kameru, která je do internetu připojena buď přes wifi nebo má slot na SIM kartu a připojí se přes 4G. Požadavek je, aby kamera nic sama neukládala, nic nikam neposílala, jen na vyžádání. Vyžádání by mohlo mít podobu HTTP GET requestu s tím, že by buď vrátila jednu foto - nebo - ještě lépe uložila foto do cloudu.

Tyto asi podivný požadavky vychází z toho, že rodina by se občas potřebovala podívat na aktuální foto, ovšem každý v jinou dobu a na jiném zařízení (PC, noťas, tablet, mobil) a to i vzdáleně. Stream je vyloučen z důvodu omezených dat.

Existuje takový zařízení nebo kombinace HW, co by to splňovalo?

Nepevnou veřejnou IP adresu jsem řešil tak, že na nějakéch stránkách zdarma s PHP (wz.cz a tak) jsem měl situ a na ní kromě jiného taky jednu stránku, na kterou nevedly odnikud odkazy.
Na tu stránku se (více méně) pravidleně hlásily různá zařízení a počítače, s tím, že jako jeden z parametrů stránky (čili za otazníkem) poslaly svoje jméno.
PHP vyhodnotilo parametry a pokud mu nějak seděly, tak v pomocném souboru smazazo všechny záznamy s příslušným jménem a na konec přidalo záznam se jménem, aktuálním datem a IP adresou, ze které to přišlo.
Načež vypsalo kde samo běží a jaký má čas, odkud se hlásí ten, kdo na něj kouká a vypsalo ten soubor.

Takže když jsem na tu stránku kdykoli kouknul, tak jsem viděl, co se kdy naposled přihlásilo a odkud. Načež jsem se mohl na danou adresu zalogoval a mluvit s daným zařízením.
(Protože dočasně přidělená IP adresa přetrvává nějaký čas a při novém zalogování v tom čase ji to zařízení dostane znova, tak se na to zařízení šlo takhle dostat i nějakou dobu po jeho posledním přihlášení. Pokud se reportovalo dost často, tak takhle dostávalo tu samou IP klidně i půl roku ...)