Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Foto z IP kamery do cloudu (na vyžádání)

V této oblasti techniky se neorientuju a nic o ní nevím.

Výchozí situace: nemovitost na kraji světa s minimální infrastrukturou. Požadavek je na foto z venkovní kamery, ovšem na vyžádání a s uložením do cloudu.

Co jsem zjišťoval, jsou buď venkovní IP kamery, co se připojí do existující wifi sítě a lze se k nim připojit přes aplikaci z mobilu a dívat se na stream.
Tohle řešení nevyhovuje požadavkům.

Pak jsou venkovní IP kamery s podporou 4G (vloží se SIM karta), připojit se k nim dá přes aplikaci v mobilu a dívat se na stream.
Tohle řešení nevyhovuje požadavkům.

Chtělo by to IP kameru, která je do internetu připojena buď přes wifi nebo má slot na SIM kartu a připojí se přes 4G. Požadavek je, aby kamera nic sama neukládala, nic nikam neposílala, jen na vyžádání. Vyžádání by mohlo mít podobu HTTP GET requestu s tím, že by buď vrátila jednu foto - nebo - ještě lépe uložila foto do cloudu.

Tyto asi podivný požadavky vychází z toho, že rodina by se občas potřebovala podívat na aktuální foto, ovšem každý v jinou dobu a na jiném zařízení (PC, noťas, tablet, mobil) a to i vzdáleně. Stream je vyloučen z důvodu omezených dat.

Existuje takový zařízení nebo kombinace HW, co by to splňovalo?

To zvládne asi každá normální kamera. Stačí se připojit přes internet do jejího rozhraní a udělat si snímek. Nebo by také třeba vyhovovalo nastavit v kameře, aby vždy v nějaký čas poslala snímek na email.

Stačí se připojit přes internet do jejího rozhraní a udělat si snímek.

Pokud by byla kamera připojena na vnitřní síť (tj. wifi v objektu):
Jo, z vnitřní sítě to nebude problém, ale z venku (tj. mimo vnitřní síť)?

Pokud by byla kamery připojena (sama, SIM kartou) do GSM sítě:
Jak bych se dostal k jejímu rozhraní?

Pokud chcete přistupovat zvenčí, musíte mít(připlatit si) veřejnou IP.
Případně může i výrobce nebo třetí osoba poskytovat službu ke zprostředkování přístupu. Mám kamery Dahua a k těm firma provozovala server easy4ip s P2P službou, i když nešlo se dostat do správy, jen sledovat aktuální stav a přehrávat záznam. Ale teď když jsem na to koukal, tak je od loňského roku zrušená. Píšou, že náhradou je odkazovaný sw, ale nezkoušel jsem, tuto službu už nepotřebuji.

Moznosti mas 2...bud sa pripoji dotycny priamo na kameru cez aplikaciu. Nutne je mat verjejnu IP, ak by si ju nemal kamera musi byt trvalo pripojena do cloudu a posielat tam obraz, co je samozreme datovo narocne.
No ono ani nemusi, kvalitne kamery podporuju volitelne datove streamy, takze si nastavis trvaly stream na 64kb/s a dotycny sa napoji, ak zbada nieco zaujimave prepne kameru na plne rozlisenie, cize cca 3Mb/s stream a spravi si fotku. Aplikacia ju nasledne ulozi v mobile. Nezabudnut potom prepnut kameru zase na 64kb stream.
Druha moznost je, co isal jafi, kamera je zamerana na detekciu pohybu a nasledne posiela fotku na email...nevhodne ak je tam trvaly pohyb, pretoze mas o chvilku na emaily tisice alertov s fotkami.

ted to zrovna budu dělat,
Kamera nahrává na sd kartu, je připojená na cloud, bez nutnosti veřejné IP, jede to na LTE modemu.
spoj je vytvořen, ale nic neodesélá, jen když koukám, nebo chci stáhnout sekvenci videa. data ven se dají osekat, na sd se může ukládat vyšší kvalita.

jen když někdo ukradne kameru, nemáš žádný záznam.

Tohle zní dobře. Mohl bys k tomu, prosím, dodat ještě další info? Chápu to tak, že kamera má Ethernet nebo WiFi konektivitu do LTE routeru a nějak (?) se zařídí permanentní datový připojení, tj. kamera <--> LTE (přes kabel či bezdrátově) a ke kameře se dá vzdáleně (jak?) připojit a zobrazit si fotku nebo stream.

Je to tak? Mohl bys, prosím, nastřelit i ten HW? Abych měl představu co použiješ.

IP kamera HIK, datové uložiště je SD karta, nastaveno nahrávání na motion. tam se vejde cca tak měsíc záznamu, napájení poe, připojeno na LTE modem.
připojení je nastaveno přes jejich portál/cloud, do aplikace v telefonu. dle sdělení když se na nic nedévám kamera nic neposílá, až když se připojím tak jedou data, můžu tedy živě, fotku, nebo video.
nebo by šlo nastavit v případě pohybu třeba foto na email.

Nepevnou veřejnou IP adresu jsem řešil tak, že na nějakéch stránkách zdarma s PHP (wz.cz a tak) jsem měl situ a na ní kromě jiného taky jednu stránku, na kterou nevedly odnikud odkazy.
Na tu stránku se (více méně) pravidleně hlásily různá zařízení a počítače, s tím, že jako jeden z parametrů stránky (čili za otazníkem) poslaly svoje jméno.
PHP vyhodnotilo parametry a pokud mu nějak seděly, tak v pomocném souboru smazazo všechny záznamy s příslušným jménem a na konec přidalo záznam se jménem, aktuálním datem a IP adresou, ze které to přišlo.
Načež vypsalo kde samo běží a jaký má čas, odkud se hlásí ten, kdo na něj kouká a vypsalo ten soubor.

Takže když jsem na tu stránku kdykoli kouknul, tak jsem viděl, co se kdy naposled přihlásilo a odkud. Načež jsem se mohl na danou adresu zalogoval a mluvit s daným zařízením.
(Protože dočasně přidělená IP adresa přetrvává nějaký čas a při novém zalogování v tom čase ji to zařízení dostane znova, tak se na to zařízení šlo takhle dostat i nějakou dobu po jeho posledním přihlášení. Pokud se reportovalo dost často, tak takhle dostávalo tu samou IP klidně i půl roku ...)