Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké vybrat fáze pro 2 nové okruhy?

Chci rozšířit stávající elektroinstalaci o 2 nové okruhy. Jeden okruh bude pro novou myčku a druhý okruh bude pro novou sušičku. Obě zásuvky budou mít svůj vlastní jističochránič. Jaké byste doporučili fáze, aby bylo rovnoměrně zatíženo. Potvrdíte mi můj návrh?

Přívod 3x25A

Návrh:
Okruh pro sušičku cca 900W zapojit na L3
Okruh pro myčku cca 1500W zapojit na L1

Aktuální rozvod popisky jističů zde:

1) Jističochránič zásuvky v koupelně = PRAČKA cca 2000W (L1)
2) Jistič světelného okruhu 4 žárovky (L3)
3) Jistič světelného okruhu 5 žárovek (L1)
4) Jistič jediné dvojzásuvky v kuchyni = mikrovlnka, digestoř, rychlovarná konvice + 1 volná pro jakýkoliv spotřebič mixér, apod. (L2)
5) Jistič zásuvkového okruhu po celém bytě (ložnice, pokoj, obývák) = 2 led televize, modem, lampičky, nabíječky tel., nabíječky notebooků, lednička, 2 settopboxy, 1 malý mrazák + jakékoliv volně přípojné zařízení (vysavač, žehlička, vrtačka, fén a takové věci, které se připojí a odpojí) (L3)
6) Jistič 3F pro sporák se sklokeramickou deskou (L1,L2,L3)

To vám nikdo přesně neřekne, zkuste to zapojit podle návrhu a uvidíte. Přepojit se to dá vždycky. Jen vy víte, které spotřebiče míváte zapnuté obvykle ve stejnou chvíli, a zda může dojít ke kumulaci příkonu těch nejžravějších spotřebičů. To jištění 25A je tak předimenzované, že to zřejmě bude fungovat, ať to zapojíte jakkoliv. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že podobné spotřebiče provozuji taky na jištění 3x20A, ale navíc s přímotopnyým vytápěním celého domu úplně bez problémů.

aktuálně se provozovala sušička 900W na prodlužce s pračkou najednou na L1, místo té sušičky 900W bych právě zapojil myčku, která má 1500W, a sušičku, co má 900W bych připojil na okruh L3

Došel jsem k tomu, že fázi L2 (kuchyně) = sporák 1 ze 3 fází, mikrovlnka, rychlovarka, digestoř, mixér apod, kávovar, bych už radši ničím dalším (1kW+) nezatěžoval.

Na fázi L1 = jsou světla max 400W při maximálním svícení všude, pračka 2000W + fén připojující se v koupelně a sporák 1 ze 3 fází

Na fázi L3 = jsou světla max 150W při maximálním svícení všude, sporák 1 ze 3 fází
Neběží často, jen spínají: mrazák 200W, lednice 200W
2 televize, notebooky, tiskárna, lampičky, rádio = cca 800W
Připojuje se vysavač, žehlička