Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ebike odblokovanie

Ahoj,
Vopred sa ospravedlňujem ak to sem nepatri, ale ma niekto skusenost alebo vie ako odblokovat rychlost na e bike, konkratne xiamo himo c20?
Stacilo by z 25 na 35.. je to vobec mozne pri tomto tipe?
Ďakujem pekne.

To je jako se vším - řadu desetiletí létali modeláři s motorovými modely (ba i obřími) a větroni bez nejmenších problémů. Jen museli něco umět a takový model postavit. Potom přišly drony dostupné kterémukoli hejhulovi co si myslí, že sežral Šalamounův výkal a že on přece může všechno a pic kozu do vazu - máme tu sešněrované předpisy povinné i pro ty bezproblémové modeláře. A ruku na srdce - kdo bude tyto předpisy dodržovat? Jsem přesvědčen, že ti hejhulové to určitě nebudou a možná ani není daleko doba, kdy tyto předpisy budou kvůli nim opět zpřísněny. A takto by se dalo vypočítávat dál a dál...

Ďakujem za prispevok k veci - ako vzdy. Skusim este pohladat ci to niekto dokaze obist a kolko by to stalo ale pokial by slo o 3cifernu sumu zmierim sa s 25km/h..
Aj ked logiku tento zakon (ako velmi vela ostatnych) nema.
Kedze na hocicom sa z kopca (aj v dedine) mozem spustit napr aj 60km/h..
Vsetkym vdaka, ak by niekto vedel ako v tomto pripade pomoct s himo c20 dajte prosim vedet.
Vďaka

Jen taková laická úvaha - prodává se tenhle ebike i na trzích mimo EU? Tipnul bych si, že ano - v tom případě by měla být teoreticky hw úprava docela jednoduchá, protože by se nevyplatilo dělat dva modely podle země určení.
Dívám se do googlu, našel jsem akorát postup zvýšení rychlosti formou výměny některých částí, to by taky byla cesta, otázka jestli je 150 USD moc nebo málo...?
https://ebikesdb.com/himo-z20-c20-so-a-speed-upgrade-is-actually-possible/

Právěže se z kopce na tu rychlost rozjet nemáš, to omezení platí i z kopce

Preco by som nemohol ist z kopca 60kou, to co je za blud.
Ziadne obmedzenie tam nie, vyhlaska pre ebikoch neobmedzuje ich rychlost na 25km/, ale dopomoc motora na 25m/h....ak vies slapat 30km/h (co sa na dobrom ebiku da) kludne mozes ist 30kou po rovine.

V České republice je to tak. A neznalost zákona neomlouvá ani na Slovensku, tak zkus zapátrat. Existuje omezení rychlosti absolutní a pak podle okolností. Je to něco o rozhledu a schopnosti zastavit. Taky něco o jízdě v dědině.
Vůbec se nedivím, že chtějí zavést pojištění zodpovědnosti na sekačky na trávu, to je materiál...

Nie je to kvoli detom.
Cim rychlejsie ides, tym vacsie nebezpecenstvo (nielen) na ceste predstavujes. Je prirodzene, ze od urcitej kinetickej energie sa vyzaduju iste veci ako napriklad opravnenie viest to vozidlo, ci homologizacia na cestu, ze kolobezka uz nie je kolobezka a bicykel uz je motrorka;o)...a pod.
1/2mv na druhu ak sa nemylim.
Trosku nerozumiem, co riesis.
25km/h je dostatocna rychlost na presun a ako som povedal na dobrom ebiku (nie tej atrape co mas ty) som nemal ist problem 30-35 aj ked vahu som tam uz citil a dlhdobo som tu rychlost neudrzal.
Ak chces chodit rychlejsie kup si kvalitny ebike s 29" kolesami, kde ti ho pri predaji mozu but hned odmknut, alebo ak mas aku taku kondiciu das na nom kludne 30 priemerku na kratsom useku.
A ak mas naslapane aj na dlhsom.

Dosáhnout na kole z kopce 50 nebo 60 se dá (i na mém starém kole, co teprve na moderních), vím o dvou místech v našem městě, kde to lze, na jednom mám rekord 48 a na druhém něco přes 60, ale předjíždět auta bych si nedovolil, takovou rychlost dosahuju jen, když široko daleko (ani na připojené vedlejší silnici) nic neni, a ani nechci domýšlet jak bych z takové rychlosti brzdil (brzdil jsem jednou ze čtyřicítky a i když to nevím jistě, mám pocit, že rozlomený válečkový koš v torpédu měl původ právě tady, rozhodně to nebyl příjemný zážitek), toto jsou místa, kde nic takového nehrozí (na konci jednoho teda udělali kruhák, takže tam už si takovou rychlost netroufnu, ale dokud tam byla hlavní silnice, spoléhal jsem se na přednost v jízdě). To omezení 25 mk/h platí pro pomocný motor (ostatně zkuste si vyšlapat pětadvacítku proti kopci), z kopce může naopak motor brzdit a dobíjet baterii (bavíme-li se o elektromotoru, benzíňák nebude z CO2 zpátky generovat palivo a kyslík).
Zákon omezuje výkon motoru na třetinu koně (250W) a rychlost na 25 km/h. Dřív bylo to výkonové omezení kilowat (a max 25 ccm objem válců nebo spíš válce), nepostřehnul jsem, kdy se to změnilo, ale ta třetina koně zřejmě platí už dost dlouho. Pak už by to nebylo kolo (bike), ale právě něco jiného (třeba motocykl) co už by muselo mít registraci a řidič možná i řidičák.