Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlomy na zahradní hadici

Obyčejná zahradní hadice na zalévání, průměr 3/4 palce; koupeno před nějakou dobou v eshopu, teď jsem ji rozbalil a má na několika místech zlomy. Prostě je sežvejknutá a tím zabraňuje průtoku vody.

Zkoušel jsem neúspěšně:
1. Hadici prolít horkou vodou a promačkat
2. Nechat dva dny na ostrým slunci

Je nějaká šance ji natrvalo narovnat?

Základem je koupit kvalitní hadici (např. české Valmon), které - když už utrpí nějaké to sežvejknutí - stačí rozmotat na sluníčku a ony se napraví samy.
Blátivé hadice kupované stylem "co nejlevnější" budou vyžadovat silnější čerpadlo, které prostě překoná zúžené místo vyšším tlakem.

Přímé srovnání nemám a ani jsem nepotřeboval dělat vzhledem k tomu, že ten Valmon byl i s poštovným nejlevnější. Navíc jsem měl i záchvat patriotismu, takže česká firma vyrábějící v Česku byla jasná volba.

Kupoval jsem obyčejnou, pro zahradu je podstatné, aby byla neprůhledná, jinak se bude zanášet řasama. Totok jsem kupoval: http://www.eicoplus.cz/hadice-pvc-nepruhledna-3-4-19-mm--1121

A ty dva dny na slunci byly s vodou a tlakem, nebo jen tak? Jinak zvenku navléknout kulatou pružinu, natočit drát, ale nepřehánět investici. Některé hadice se lámou i když je v nich tlaková voda, stačí přetočit smyčku.

Prvně navečer jsem to prolil horkou vodou, ale bez tlaku a bez uzavření konce; jenom jsem to prolil a prohmatal, aby se to tvarově narovnalo; s dočasným a mizivým výsledkem. Pak jsem to na zkoušku, zda to něco udělá, nechal na slunci, jen prázdnou hadici. Já vím, bylo to naivní, ale zkusil jsem to a nic.

Na obranu musím dodat, že tímto si musí projít asi každý, kdo občas potřebuje nějakou hadici.

Já jsem taky kdysi potřeboval 25m hadice a v Tescu měli za tři kila, tak jsem ji koupil. Pár let vydržela ale ta práce s ní byla fakt na zabití. Furt se někde cvakala, zásadně se při přesouvání točila tak, aby voda netekla... K vzteku.
Až definitivně zteřela, koupil jsem tu kvalitní českou Valmon a nevěřil jsem vlastním očím, jak fajnově se může i "prachsprostá" zahradní hadice chovat. Jako jo, stála cca dvojnásobek. Na druhou stranu - bylo to jen o 350 Kč víc za 25m 3/4" hadice. Při udávané životnosti dvanáct let je to 30 Kč za rok za mnohem pohodlnější zahradničení. Jedno pivo za rok.

Hele já nevím jak to chodí nyní. Mám hadice z roku 1988 průsvitné s opletením a slouží mi dodnes. Používám je k přečerpávání vody z nádrží pod okapem do nádrží na zahradě. Vždy po přečerpání cca 1 x měsíčně je po přečerpání uklidím a slouží dodnes a budou asi sloužit další léta. Jde o to nenechávat je na slunci a nenechávat v nich vodu.

Tím to není, už před 89 byly různé druhy hadic a dnes je sortiment mnohem širší. A pokud zalévám denně půlku zahrady, tak nebudu hadice uklízet. A od 96, kdy jsem dostal barák, mám dvě hadice a každá se chová jinak. A ta horší byla právě akční a nakonec asi 10 let ležela v originál obalu bez vody. Prostě je měkká, tak se snadno zlomí a zatím všechny natáčecí vozíky a držáky mi přišly fórové a předražené. V 1/2" je situace obzvlášť tristní, dostal jsem žlutou hadici, která byla natolik měkká a mačkací, až byla pro majitelku nepoužitelná. Musím přiznat, že leží u rodičů už několik let a při příštím úklidu jí čeká popelnice.

Omylem jsem uvedl průměr 3/4 palce, ale byla to půlcoulovka, 1/2 palce. Stručný info: zlomy se mi nepodařilo úspěšně vyřešit (není k dispozici horká tlaková voda), ani to zpevnění z vnějšku ne; zlomů je hodně jsou zarputilý.

Hadici jsem definitivně odstavil a přešel na větší průměr, na 3/4 palce; mám nějakou žlutou se zeleným pruhem (neznám výrobce ani typ) a ta už je v pohodě. Sice se zlom taky udělá, ale lehce se to napraví jen prohmatáním.

Po pravdě řečeno tak převážná většina zahradních hadic jsou zmetky které mají tendenci dělat zlomy.Mám ještě hadice z minula tuším že se tenkrát vyráběly v Bratislavě jsou zevnitř opletene a tloušťka stěny dostatečná aby se hadice nezlomila.Také tlakové zatížení je 10 Barů.V podstatě tento typ je nezničitelný.Asi se dají koupit i dnes ale to co nabízí třeba v Obi tak ani náhodou.