Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čerpadlo Ruche 1NG (malyš)

Chtěl bych se zeptat, jak se chová ponorné čerpadlo Ruche 1NH při čerpání vody. Parametry znám, ale zajímá mě, zda a jak moc čerpadlo v chodu vibruje. Pokud jej spustím do velké kovové nádrže, tak zda bude při kontaktu se stěnou "klepat"?

Na škole při dílnách jsem mališů opravil desítky. Vozili nám je k opravě ve velkém hlavně rybáři. Už z priccipu chodu se jedná o vibrační čerpadlo. Vibruje vždy, někdy více, někdy méně. Záleží hodně na preciznosti sestavení čerpadla.
Kdo to při usazení a zalití cívky flákal, tak vibrovalo neskutčně. Vodu ale dávalo v pohodě. Nevím jak je to nyní s kvalitou výroby, ale před 15 lety to bylo kus od kusu i u nového.
Jinak se jedná o jednoduché a na své rozměry poměrně výkonné čerpadlo.

Asi aby se to oko časem o ten kov nevytlouklo, jsou tam vibrace 50x/s a je to nějaký hliník. Já to vždy zavěsil na 4x provlečenou tenkou nylonovou šňůru, co dávají k Malyšům a podobným typům. Závěs asi 10 cm a pak do oka na silnějším lanku. Zbytek drží hadice chycená 2 sponami. Prostě to pověs volně do vody, nějaké držáky na stěně jsou zbytečné a nádrž bude drnčet. Zkus si hodit to čerpadlo na zkoušku do sudu, co je to za rachot. A i v plastovém, nemusí být ani kovový.

Zdarec chlapi, tak já vám nevím. Pokud to čerpadlo opravdu vibruje tak jak píšete, tak já bych se bál jiné věci. A sice, že časem poškodí plastové pažení vrtaných studní. Prostě, že tu plastovou modrou rouru časem v jednom místě vymlátí, způsobí prasknutí apod.