Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tv anténa v kempu

Zdravím.
Asi se budu ptát jako debil, ale teď na nějakou dobu bydlím v kempu a jediným spojením se světem je můj mobil.
Potřebuji rozchodit tv. Tv mám, Anténu mám. ČT programy chytám i na kus drátu. Ostatní jen naladim a pak mi to ohlasi, že není signál. Anténu mám všesměrový disk. Mám podezření, že tady v kempu můžu mít problém s polarizaci. Jen nevím jak se o tom přesvědčit.
Problém je v kempu Cvrčovice u Pohořelic. Místní taky nevi a jen hádají.
Jaké vysílače chytat? Na východě je na obzoru kopecek s čárkou svislé. Že by to byl vysílač Brno Hády? Místní tvrdí, že z toho nejde chytit nic. Že prý mám hledat Mikulov. Já neznám směr ani polarizaci. kompas mám v mobilu. Dokázal by mi někdo poradit úhel, kam otočit anténu a polarizaci?
Děkuji za pomoc
Nemám tu mapu ani seznam vysílačů a kanálu.
Mám mobil, a šroubovák

Dodatek.
Majitel kempu bydlící opodál má prý antény otočené má Pálavu. Antény mají šprušlíky, ale už si nepamatuje, jestli vodorovně nebo svisle. Zítra snad řekne víc
Celý kemp je v dolině.
Jen mi někdo vysvetlete
Ale nic nevysvětluje. Ta čárka na obzoru je prý obalovna v Žabcicich. A jediné, co se tu dá chytit je vysílač Pálava. Takže pokud je kemp v dolině, je to dost duchařina.

Dobré ráno pánové.
Zatím se mi potvrzuje že, co jsem si myslel platí.
Azimut 207 je stejný jako při cestě večer z hospůdky ukázal rukou majitel kempu. Že všechny kanály mají H polarizaci jsem hádal podle antén v dědině. A řada karavanů na západní straně kempu má problémy s tv, a ta řada o 30 m dál na východní straně kempu, tv chytá.
Obešel jsem zahrádky a mám nejdelší trubku na anténu. Ani to nepomůže. Je tu taková rovina, že místní neumí odpovědět na otázku kde je kopec. Jeden jmenoval kopec výhon mezi Židlochovice mi a bluciniou.

Nemám tu mapu ani seznam vysílačů a kanálu.

Ale internet asi máš, když sem píšeš, ne?

Pokud to dobře chápu, jde ti o příjem DVB-T2.
https://www.mapavysilacu.cz

Tady najdeš seznam vysílačů, jejich vzdálenost od kempu, výškový profil, čísla kanálů a frekvence, ....

Ještě poznámka k anténě - místo zázračného všesměrového (kosmo-)disku bych použil normální yagi anténu, případně síto.

Tu tzv.anténu Cosmodisk rovnou vyhoď. Sežeň si nejlépe síto (přinejhorším nějakou Yagi anténu). V tom dolíku může být možná silnější i odražený signál, takže směr nejlepšího signálu nemusí být úplně přesně na doporučovanou Pálavu

Yagi, jakozto opravdu Yagi bude od cca 7 prvku lepsi nez sito. Yagi je ale velmi uzkopasmova, cca 3 kanaly a konec. Logper antena vyjde o malinko hur nez sito, ale je to +- sul nul.
Poznamka o odrazenym signalu je spravne, ale kdyz jsem koukal na vyskovy profil ty trasy, tak tam neni nic co by prijmu branilo(Kojal by mel byt videt dalekohledem, je to cca 40km) a ani neni ten protejsi kopec, od kteryho by se ten signal mohl odrazet.
Cosmodisk a vsechny pseudoanteny se zesilovacem jsou zlo. Coz me jeste privadi na utazku, jestli tazatel nema na antene predzesilovac a BTSku(ci jinej vysilac) za rohem - tahle kombinace taky nefunguje.

Užitečná věcička... odkaz je výše.

V menu Mapy vybrat Vzdálenost a terénní profil.
Přímý odkaz: https://www.mapavysilacu.cz/mapdistance.html

V plovoucím okne Regiony vybrat ČR, kraj a vysílač.

V mapě vybrat místo příjmu signálu (bydliště). Mapu lze normálně posouvat a přibližovat jako při prací s klacickými mapami na netu. Dvojklikem zapíchneš zelený špendlík a označí se místo. Když klikneš na ten špendlík, můžeš vybrat (zobrazit) Terénní profil.

Tip: vpravo nahoře si můžeš přepnout mapu (ikonka 3 čtverečky na sobě) z topografické na fotomapu. A při vhodném měřítku (přiblížení mapy) vidíš přímku mezi bydlištěm a vysílačem, tedy přesný směr, kterým máš nastavit anténu. Např. směrem na jakou budovu, boid v krajině a podobně....

Problem bude nejspis LTE BTS 800m daleko na nejakym baraku v Lodenicke ulici. Pseudoantena s brutalne ziskovym predzesilovacem tam vyrobi takovy mnozstvi intemodulacnich produktu, ze v tom nejaky uzitecny signal uplne zanikne. IMHO jakakoliv smerova antena BEZ PREDZESILOVACE bude fungovat dobre.

Zdravím.
Problém trvá. Zkoušel jsem už 4 antenu. Ochytřen informacemi z tohoto vlákna, zašel jsem do obchodu Omko a koupil na doporučení prodavače ( je rybář a kemp u splavu zná ) jsem koupil jakousi slovinskou yagi bez zesilovače, akle s filtrem pro potlačení LTE. Také 5 m venkovního kabelu, u něhož jsem si nechal od profíka nasadit konektory. Nahoře šroubovací vodotěsný. Dole šroubovací + redukce do TV.
Výsledek je o něco lepší, ale při přepínání programů se občas stále objeví, že není signál. Pak musím TV vypnout a znovu zapnout, a zkoušet dál.
TV je nová, taková samohrajka, koupená v Datartu. Typ si nepamatuji. Je to kombinace přehrávače s TV. Možná tohle: https://www.datart.cz/dvd-prehravac-gogen-pdx-1043-su-dvbt2-cerny.html
Vůbec to neznám. jen jsem měl pocit, že Gogen není špatná značka.

Tu antenu si taky nepamatuji. Ted jsem na otočku přijel domů a píšu z paměti. Vypadala nějak takhle podle obrázku. https://www.omko.cz/antena-emme-esse-40xwl-lte-free-21-60k-zisk-10-14db/

Zajímavě je, že ať anténu natočím na kteroukoli stranu, je signál skoro stejný.

Začínám mít podezření, že blbne ta TV. To zjistím, až tam odvezu jinou.