Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pěstovat rajčata na více výhonů?

Poněvadž jsem nenašel v příspěvcích uspokojivou radu na dané téma. Ptám se v jaké výši je vhodné ze zálistků nechat růst druhý případně další výhony? Zda je vhodné začít co nejníže rostliny za 1 listem nebo až za 1 vijanem atp. Jedná se mi abych docílil nižší výšky hlavního terminálu, který bych ve 150cm zaštípl. Abych nebyl ochuzen o výnos plodů měli by jej z části nahradit 1-2 výhony. Tyto bych také zakrátil aby mi nepřerostly 150cm z důvodu snažší sklizně.(nesnáším výšky mám ve skleníku vyvýšené záhony).Uvítám vyzkoušené rady.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Když jsem pěstoval rajčata, používal jsem keříčková. Nepotřebují zaštipovat, jsou nižší, nepotřebují…
Rce 04.06.2021 01:07
Rce
Na to jsem se neptal, máš konkrétní radu?
flodur 04.06.2021 10:21
flodur
Dostal si, v skleníku je nutný osvit, vo finálnom štádiu musia dosať plody určitú dávku ÚV žiarenia,… nový
Nuda 04.06.2021 16:55
Nuda
Ach jo. Rajce nepotrebuje UV zareni - ostatne sklo i polykarbonat jsou vcelku dobry UV filtry. Na je… nový
bahno 04.06.2021 21:35
bahno
RCE - sice rada byla odmítnuta, ale musím říct, že keříčková rajčata Dulcia jsou přesně o tom. Keř j… nový
kejki 04.06.2021 22:19
kejki
Já musím říct že jsem na rajčata levák, resp. ať to stříkám čím chcu, tak se mi do nich dycky pustí… nový
Moas 05.06.2021 21:18
Moas
U rajčat je důležitý zalívat je ke kořenům, tedy z konve to nechcat na listy, jinak to chytá plísně.… nový
Prasak 05.06.2021 23:46
Prasak
Když máš zdroj u souseda, tak je všechna snaha marná. Jeden rok si lufťák zasadil rajčata. Chcípáky… poslední
kejki 05.06.2021 23:51
kejki

Když jsem pěstoval rajčata, používal jsem keříčková. Nepotřebují zaštipovat, jsou nižší, nepotřebují redukovat výhony a IMHO mají i vyšší výnosy. Důležité je sázet šikmo až po první listy, z lodyhy vypučí kořeny a čím víc kořenů, tím lépe rostlina funguje. Vhodné do skleníku. Letos ji ti asi už moje rada naprd, ale příště zkus keříčková rajčata.

Dostal si, v skleníku je nutný osvit, vo finálnom štádiu musia dosať plody určitú dávku ÚV žiarenia, inak budeš mať na stole bezchutný humus, obdoba sračiek plodov dnes v supermarketoch.

Ak šetríš na téglikoch, ba jednotlivých semnienok ušľachtilých F1 zídených z kapitalistického, západného, amerického Holandska, zaštipuj okamžite terminál nad vrcholom prvých lístkov.

Beztak budeš nútený ten tvoj prales olistenia z dvoch výhonov v spodnom podlaží habitusu prestrihávať, aby ti plody jakštaš dozreli.

Kto by sa okrem geronta tesne pred truhlou s takouto konzumnou onániou, akou sú pitomé, smradľavé rajčiny vôbec babral v senníku ak nežije v Harachove? Či na Severnom póle?

Ach jo. Rajce nepotrebuje UV zareni - ostatne sklo i polykarbonat jsou vcelku dobry UV filtry. Na jeho chut nema UV zareni zadnej vliv. Rajcata ze supermarketu jsou hnusny, protoze jsou vyslechteny, aby byli hnusny - protoze chut a odolnost proti pomackani pri transportu spolecne s trvanlivosti jdou tezce proti sobe. Domaci rajce zase nevydrzi tejden natrasani v kamionech po evrope.
Jak udrzet porost prosvetleny pri pestovani na dva vyhony je znamo - doporucuju kouknout na Jidlo sro na stream.cz, Vanek tam byl ve velkym skleniku kde to jedou komercne a tam to bylo videt. Tri vyhony me prijdou jako nesmysl, ale zkusit se ma vsechno.

RCE - sice rada byla odmítnuta, ale musím říct, že keříčková rajčata Dulcia jsou přesně o tom. Keř je vysoký v nádobě tak 80cm, krásně odnožuje, stačí výhony přichytit jednou k tyčce, aby byly nahoru. Pěstuji je kvůli sladké chuti, jinak máme samá tyčková. Navíc se jim u mne daří víc v těch 50l nádobách, než na záhonu. Dozrávají postupně do konce sezony, jedno trápím v menším květníku tak 7l ponořeném v kbelíku jako samozavlažovací a to je sice menší, ale zraje dříve.

Když máš zdroj u souseda, tak je všechna snaha marná. Jeden rok si lufťák zasadil rajčata. Chcípáky bez vody si ponechal na zahradě a měl jsem plíseň už na konci července. Letos zkouším Crimson Crush, tak snad to bude až do října.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru