Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pěstovat rajčata na více výhonů?

Poněvadž jsem nenašel v příspěvcích uspokojivou radu na dané téma. Ptám se v jaké výši je vhodné ze zálistků nechat růst druhý případně další výhony? Zda je vhodné začít co nejníže rostliny za 1 listem nebo až za 1 vijanem atp. Jedná se mi abych docílil nižší výšky hlavního terminálu, který bych ve 150cm zaštípl. Abych nebyl ochuzen o výnos plodů měli by jej z části nahradit 1-2 výhony. Tyto bych také zakrátil aby mi nepřerostly 150cm z důvodu snažší sklizně.(nesnáším výšky mám ve skleníku vyvýšené záhony).Uvítám vyzkoušené rady.

Když jsem pěstoval rajčata, používal jsem keříčková. Nepotřebují zaštipovat, jsou nižší, nepotřebují redukovat výhony a IMHO mají i vyšší výnosy. Důležité je sázet šikmo až po první listy, z lodyhy vypučí kořeny a čím víc kořenů, tím lépe rostlina funguje. Vhodné do skleníku. Letos ji ti asi už moje rada naprd, ale příště zkus keříčková rajčata.

RCE - sice rada byla odmítnuta, ale musím říct, že keříčková rajčata Dulcia jsou přesně o tom. Keř je vysoký v nádobě tak 80cm, krásně odnožuje, stačí výhony přichytit jednou k tyčce, aby byly nahoru. Pěstuji je kvůli sladké chuti, jinak máme samá tyčková. Navíc se jim u mne daří víc v těch 50l nádobách, než na záhonu. Dozrávají postupně do konce sezony, jedno trápím v menším květníku tak 7l ponořeném v kbelíku jako samozavlažovací a to je sice menší, ale zraje dříve.

Když máš zdroj u souseda, tak je všechna snaha marná. Jeden rok si lufťák zasadil rajčata. Chcípáky bez vody si ponechal na zahradě a měl jsem plíseň už na konci července. Letos zkouším Crimson Crush, tak snad to bude až do října.