Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Porucha brzd-auto při brždění táhne na stranu

Není to ani otázka, ale spíš doporučení. Pokud vám táhne auto na levou nebo pravou stranu při brždění, tak pokud je v pořádku celkový podvozek, tak je to natuty brzdama.
Mě se stávalo to, že při prudkém zabrždění mě ustřeloval zadek auta na levou stranu. Chyba byla v značně ojetých paknách, stačilo je vyměnit a vše je v pořádku.
A zrovna tento pátek jedu domu a při brždění z cca 90km/h se chová auto najednou nestabilně, stručně tentokrát předek.
A čím to bylo: jedna deska na pravé straně rozpadlá, tak tak držela pohromadě. Tak jsem musel výměnit desky a najednou je to v pořádku.
Howgh.

Príčinná súvislosť skutočnosti, že sa ti rozpadla brzdová platnička je na pováženie. Hľadaj chybu v kotúči, lebo normálne to nie je. Na 99,99% sa pri bežnom, civilizovanom jazdení platničky rovnomerne zoderú, nikdy sa nerozpadnú bezdôvodne pokiaľ nejazdíš rely po makadame, šotoline, po obrubníkoch rýchlosťami nad 200km.

Dobrý den,pokud jste vyměnil destičky na sjeté,ač nerezivé kotouče,nebude to brzdit dobře,nějaký čas bude trvat než se destičky obrousí do tvaru kotouče a počnou brzdit celou plochou.Nejlépe líznout kotouče pár desítek na soustruhu,pak to funguje komplet jako nové.Stejně srovnávám ještě dobré destičky při výměně kotouče za nový.:-)

jop, já vždycky při jarním přezouvání rozhodím přední brzdy, vyčistím, omrknu stav. A při podzimním přezouvání totéž se zadníma (tam mám ještě bubny).
A zacloumat kloubama v podvozku, jestli nejsou někde vůle. Mimochodem teď se to hodilo, prasklá manžeta homokinetického kloubu....