Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Porucha brzd-auto při brždění táhne na stranu

Není to ani otázka, ale spíš doporučení. Pokud vám táhne auto na levou nebo pravou stranu při brždění, tak pokud je v pořádku celkový podvozek, tak je to natuty brzdama.
Mě se stávalo to, že při prudkém zabrždění mě ustřeloval zadek auta na levou stranu. Chyba byla v značně ojetých paknách, stačilo je vyměnit a vše je v pořádku.
A zrovna tento pátek jedu domu a při brždění z cca 90km/h se chová auto najednou nestabilně, stručně tentokrát předek.
A čím to bylo: jedna deska na pravé straně rozpadlá, tak tak držela pohromadě. Tak jsem musel výměnit desky a najednou je to v pořádku.
Howgh.

jop, já vždycky při jarním přezouvání rozhodím přední brzdy, vyčistím, omrknu stav. A při podzimním přezouvání totéž se zadníma (tam mám ještě bubny).
A zacloumat kloubama v podvozku, jestli nejsou někde vůle. Mimochodem teď se to hodilo, prasklá manžeta homokinetického kloubu....