Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem El. hoblík Hecht - na jedné straně dělá do dřeva rýhu

Zdravím, potřeboval bych poradit. Děkuji
Koupil jsem el.hoblík Hecht. A zkusil jsem s ním hoblovat suchou desku. Viz.obrázek. Na jedné straně mi to dělá do dřeva takovou rýhu. Je to prostě více vybráno, než na druhé straně, kde to není vybráno skoro vůbec. Nastavení hloubky záběru nepomáhá.

Otázka 1, je to na reklamaci?
Ot.2, má se na hoblík tlačit, nebo jen tlačit s citem, nebo jen nechat vlastní tíhu hoblíku pracovat a tlačit ve směru dopředu?

Plátky v tom rotačním bubnu se mi zdají osazeny rovně. Ale nevím, docentrovává se to nějak?

děkuji

Změna předmětu, původně: El.hoblík (host)

Pokiaľ je šírka dosky väčšia ako šírka záberu hoblíka tak vznikajú takéto problémy. To, čo si nafotil, by si mal robiť na širšej, stolnej hobľovačke. Malý šašo jednoducho neurobí veľkú zábavu, napriek tomu, že sa to tak hovorí. S ručným hoblíkom môžeš tak opracovávať hrany dosiek a úzke hranoly. Pri hobľovaní širších dosiek počítaj s tým, že povrch budeš ešte dorovnávať napr. pásovou brúskou.
Pri hobľovaní širokej dosky teda zvoľ menšiu hĺbku záberu, prejdi povrch niekoľkokrát a dokonči pásovou brúskou. Prítlak musí byť pevný ale nie kŕčovitý (žiadna vlastná váha, mierne pritlačiť), pohyb rovnomerný. Na prvú otázku - s reklamáciou asi nepochodíš. Jednoducho, čo si si kúpil, to máš.

OK má pravdu.I s hoblíkem Hobby se dá pracovat.Vše je o nastavení nožů,A kvalitě nožů.Problém trochu vždy bude pokud se budete snažit hoblovat širší materiál než je těch cca 80 mm.Ono i při plné šířce to není žádná sláva.Ale chce to vzít hranol a hoblovat.No a tím získáte praktickou zkušenost a dovednost.Žádný učený z nebe nikdy nespadl.Holt na to učení musíte obětovat ty dva nože.Dají se obracet ale to asi víte.

nejpravděpodobnější jsou špatně ustavené nože. Zkontorlovat pořádně - změřit, pohledem to nemusí být vidět.

Pokud to nože nejsou, půjde zřejmě o konstrukční vadu - vyosené nebo volné uložení válce, to doma neopravíte. Nebo se plastový výlisek těla někde zkroutil, nejsou dotažené šrouby a při práci to "uhýbá"

Ha! tak je to tak. Vystředilem to co nejvíce jsem byl schopen. A nyní se mi to daří tak nějak ohoblovat tak, aby to bylo rovné. Ale stejně to budu muset vždy ojet ještě 180 šmirglovým kotoučem pro vyhlazení. Nicméně hoblík je rychlejší, než šmirglový kotouč 40 pro hrubé obroušení surového dřeva z pily(suchého).

děkuji tedy za pomoc