Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kalové čerpadlo FEKA 03

Dobrý den,
řeším jak jednou za čas opláchnout cca 500m2 asfaltu od bahna. Mám k dispozici starší kalové čerpadlo FEKA 03, vydatný potůček poblíž, případně studnu s cca 5 kubíky vody.
Zatím to mám vymyšlené tak, že na výstup z čerpadla napojím požádní hadici průměr 52mm a na druhý konec dám proudnici. Mohlo by to fungovat?

Trochu se bojím, že to čerpadlo bude mít až moc velký průtok (musel bych si asi vyčíhnout až bude v potůčku víc vody). Tu studnu to asi vycucne raz dva, takovou plochu umýt nestihnu.

A ještě jedna otázka - sací hadice, vnitřní průměr 75mm bude mít cca 15m. Nasaje to na takovou dálku? Co jsem vypátral, tak by to čerpadlo mělo být samonasávací.

Mám docela silnou wapku od Karcheru a je to teda pěkný opruz. Pár metrů s tím jde očistit pěkně, ale jak se to bahno postupně nabaluje tak za chvíli to udělá bariéru a je to čím dál pomalejší. Chce to pořádný proud a pořádně odplavit...

Ak máš wapku, potom si zaobstaraj širokú duralovú lopatu na sneh, sypké hmoty k tomu jedny táčky (kolečká) a rozmočené, nahromadené bahno, ktoré nestačí odpratať, tlačiť pred sebou wapka, nalož ručne do táčiek (po záhorácky ciskoň) a odvez bahno niekam k potoku.

Potom zase pokračuj wapkou alebo bežnou 3/4" hadicou so záhradnou tryskou v oplachovaní asfaltu.

Ručná práca s naložením bahna ti uľahčí špekulovanie s tlakovou vodou s vysokými prietokmi, výkonnými čerpadlami, hadicami, požiarnickými tryskami apod. hovadiny.