Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kalové čerpadlo FEKA 03

Dobrý den,
řeším jak jednou za čas opláchnout cca 500m2 asfaltu od bahna. Mám k dispozici starší kalové čerpadlo FEKA 03, vydatný potůček poblíž, případně studnu s cca 5 kubíky vody.
Zatím to mám vymyšlené tak, že na výstup z čerpadla napojím požádní hadici průměr 52mm a na druhý konec dám proudnici. Mohlo by to fungovat?

Trochu se bojím, že to čerpadlo bude mít až moc velký průtok (musel bych si asi vyčíhnout až bude v potůčku víc vody). Tu studnu to asi vycucne raz dva, takovou plochu umýt nestihnu.

A ještě jedna otázka - sací hadice, vnitřní průměr 75mm bude mít cca 15m. Nasaje to na takovou dálku? Co jsem vypátral, tak by to čerpadlo mělo být samonasávací.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ak máš wapku, potom si zaobstaraj širokú duralovú lopatu na sneh, sypké hmoty k tomu jedny táčky (ko… poslední
Nuda 25.04.2021 04:38
Nuda

Ak máš wapku, potom si zaobstaraj širokú duralovú lopatu na sneh, sypké hmoty k tomu jedny táčky (kolečká) a rozmočené, nahromadené bahno, ktoré nestačí odpratať, tlačiť pred sebou wapka, nalož ručne do táčiek (po záhorácky ciskoň) a odvez bahno niekam k potoku.

Potom zase pokračuj wapkou alebo bežnou 3/4" hadicou so záhradnou tryskou v oplachovaní asfaltu.

Ručná práca s naložením bahna ti uľahčí špekulovanie s tlakovou vodou s vysokými prietokmi, výkonnými čerpadlami, hadicami, požiarnickými tryskami apod. hovadiny.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru