Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadna naprava auta je o 8 cm nizsie ako predok

Mám otázku ohľadne auta. Zadná náprava sedi o 8cm (meral som rozdiel pneu a blatnika) ako predok. Je problem v tmlicov alebo staci vymenit pruziny. Resp. dobre tomu rozumiem ako poviem ze pruziny drzia vysku vozidla ?
Nechem menit zbytocne nieco co nemusim, dakujem za kazdu radu. Vazim si to.

Zjišťovat stav odpružení podle rozdílu pneu a blatníku není dobrý postup, stejně jako se nedá diagnostikovat přes poradnu. Najdi si nějaké diskuzní fórum majitelů stejného auta a zeptej se tam, jak to mají. Třeba to mají stejné a je to normální stav.
Plus zajeď si někam, kde měří tlumiče a budeš moudřejší. U nás to dělají přímo na STK za 250 Kč samostatný test všech 4 tlumičů, někdy při STK to dělají i zadarmo. Z protokolu má člověk hned jasněji, jak na tom auto je.

Nový tlumič může auto lehce přizvednout, jestli to udělá 8cm nevím.

Že by byly tak vymačkané pružiny a jenom vzadu, to se mi nezdá. Ale tohle auto vůbec neznám, netuším, jestli to mělo nějakou takovou obecnou slabinu (může se stát).

Každopádně pamatuj na to, že věci musíš měnit v páru (co vyměníš nalevo tak musíš vyměnit i napravo). Fakt bych se odpíchnul od testu tlumičů. Netuším kolik to auto má najeto, jak je staré a jestli tam jsou ještě původní tlumiče, ale můžou být klidně zdechlé všechny a člověku to nepřijde, zhoršování je postupné a řidič si na to zvykne.

Hlavně nedej na rady tuzing majstrov a necpi žádné podložky nebo dokonce balóny do pružin, jednak tě s tím vykopnou z STK a taky v případě nehody se bude pojišťovna hojit na tobě.

Chcel som dat podlozky, preco nie ? pre podlozky by nepreslo STK ? Kvoli tomu aby trocha vyssie sedelo, ano pruziny su original a ma 290 000km. Chcem na nom obcas vozit cukor a ine tazsie veci (max. do 250kg) tak preto chcem aby bolo trocha vyssie s podlozkami.

Dávať podložky pod pružiny? :-?:-?:-?
Za A) - cez STK by to na 100% NEPREŠLO.
Za B) - ukončenie pružín leží v lôžku, ktoré je prispôsobené na pružiny - ak dáš podložky, môže sa stať, že pružina "vyskočí" bokom a ak je tlmič skrz ňu, buď ju zachytí, alebo ho tá pružina zničí - a odrazu bude tvoje vozítko sedieť kisňa na náprave.