Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Šicí stroj se těžko rozjíždí

Mám šicí stroj Veritas 8014/40, s motorkem. Když začínám šít,musím krom sešlápnutí pedálu i zatočit ručním kolem,jinak se nerozjede. Když potřebuji šít pomalu,často se zastavuje a opět musím roztáčet ruční kolo,což dost ztěžuje praci. Zkoušela jsem jiný pedál,ale nepomohlo to.Tak to asi bude motorkem? Co by v něm tak mohlo být špatného?Uhlíky jsou prý v pořádku. Prosím poraďte.

Děkuji za odpovědi,pomohly nam.Manzel motorek odpojil od stroje a pustil naprázdno.Zjistil,že se v některých místech špatné rozjíždí i bez stroje.Kdyz jej přeměřil ohmmetrem,jak doporučoval Ok,zjistil, že odpor kolísá od 14 do 60 ohmů.Motorek s také rychle zahriva,už po minutě provozu na prázdno je horký,že se na něm nedá udržet ruka.