Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekač dier?

Ani za živý svet si neviem spomenúť,ako sa volá predmet ,ktorým si vyseknete dieru do panela,železa pred vŕtaním.Viem bizardná otázka,ale asi mám alzhaimera.Chcem to objednať,ale neviem čo zadať,ďakujem.

No, když už se tady rozvinula debata čím nahradit důlčík, tak malý příspěvek. Moji mechanici používali kdysi k důlčíkování v jemné elektromechnické praxi mimo běžné důlčíky takové krátké, tenké pístky ze vstřikovacích čerpadel. Obstarali si je v dílnách traktorové stanice. Byly z kvalitní oceli, tvrdé, ale ne křehké. V případě nouze se dá důlčík nahradit běžným nastřelovacím hřebíkem. Lépe než upravovat vrták a pod.:-):-)

No zrovna jsem to chtěl napsat. Ve vstřikovačích byly nebo vlastně stále ještě jsou, ty vstřkovače se budou používat ještě hodně dlouho. A nemusí to být zrovna z traktoru, ja mám ještě asi 4 nebo 5 jehel z "vejtřasky", ale jsou i v Tatrách a téměř u všech dieselů u nás před lety vyrobených. Lepší kilner jsem v ruce neměl (a že je to správně důlčík jsem se dověděl až na průmyslovce :-) ). A kdo chce něco "moderního" - na Aliexpressu jsou za naprostý pakatel k dostání pružinové důlčíky v podobě tlustší tužky, Jak si poradí s tvrdšímy materiály ale nevím. 4000288182195.html

Jo, přesně tak jsem myslel poslední větu. I když v popisu je uvedeno: "Automatický design čistě a přesně prorazí ocelové dřevo a plast" :-D:-D:-D . Aspoň tohle vykouzlí translátor :-). Ale u jiného prodejce byla v popisu uvedena maximální tvrdost označovaného materiálu. Jen se mi to nechce hledat.