Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Male ctvercove otvory do plechu

Dobre rano,
potreboval bych do 2 mm zelezneho plechu udelat nekolik desitek ctvercovych otvoru o hrane 7 mm. Nejaky tip jak na to? Zatim jsem zkousel vyvrtat kruhovy otvor a hrany rucne dobrousit, ale to bych delal do Vanoc.
Diky
Mojmir

2mm je už dost. Zkus nějakou nejbližší nástrojárnu/kovárnu, kde mají lis. Tam by podobnou raznici mohli mít a za poplatek ti tam otvory nadělají.
Jinak pokud si s tím chceš hrát, tak v rozích vyvrtat malé otvory, mezi tím pak další, odseknout a zabrousit. Ale i to bude práce do vánoc.

Na laseru to bude do dvojky plechu stát tak korunu za centimetr řezu. Dodáš jim DXF, řekneš z jakého plechu (černý S25JR nebo pevnější S355JR a potravinářskou nerez 1.4301 mají všichni běžně skladem) a máš to rychle, přesně a levně. Na nějaké vrtání a broušení zapomeň, to je zastaralé jak dlabané necky.

To sice je, ale je to asi nejjednodussi reseni. O laseru v okoli nevim a misto brouseni budu resit laser, firmu, vykres, atd. Kdyby to bylo ve velkem nereknu, ale jde mi o jeden kus. Chtel jsem se jen poradit jak si to usnadnit v domacich podminkach. Bohuzel nezbyva nez brousit.

"Voda" s abrazívom je lacnejšia než laser.

Mailom oslov hromadne firmy, sklady, určite majú "dvojku" hotovú na sklade. Mne robili v Trnave za boľševika vysekaný plech na šnekový lis na hrozno a ovocie z antikora, dokázali ho vyvalcovať do dvoch trubiek pre dva tlačné šneky. Tiež mám z vodárenskej 60cm trubky spravený tzv.šrotovník osdený el. motorom 7,5kW 3x400V 1440 ot.min. s nožmi direst drive na hriadeli na sekanie jablčok do kvasu a mixovanie obilného zrna, iba vymením dierkovaný plech za hrubý alebo jemný na žito

Ideálne osobne, ako fuška, s keš na dosku priamo za majstrom od stroja.

Nejsem si jisty, jestli mas cerstve informace, ale vodni paprsek, aspon co si nechavam delat zakazky ja, vychazi zhruba 2x drazsi nez laser. Navic hrany rezane vodou jsou hrubsi, hrany cerneho plechu jsou z laseru leskle, hladke a kdyz na to davas treba komaxit, ani se nemusi srazet.