Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vysavač do dílny

Můžete prosím doporučit typ vysavače pro použití v malé dílně.
Hlavně kovové a dřevěné piliny, odolnost proti oleji, běžné nečistoty „co se nanese zvenku“, sporadicky vrtání do zdi.
Nejsme rozhodnuti, jestli se sáčkem nebo bez. Cenový limit je ±5000Kč. Možnost nasadit hadici na výstup je výhodou.

Pro sebe domů bych si ho koupil. Teď potřebujeme do zaměstnání a na to je moc levný. Peníze jsou na vysavač a za ušetřené nic jiného nedostane, tak proč se nerozšoupnout.
Padl mi do oka Narex VYS25-21 nebo i nižší model VYS21-01. Ještě něco prohlédnu večer na netu. Uvítal bych zkušenosti s konkrétními typy.

Bez sáčku je to tragédie, špína je pak úplně všude :-) Mám několik dílenských vysavačů, všechny se sáčkem, to je o něčem jiném vyhazovat v podstatě úplně čistý sáček než někam sypat bordel a prach. A ten jediný bez sáčku mám jako uloženku v rezervě, kdyby se doma někam vylilo větší množství vody :-) Hlavně bych kupoval plnohodnotný průmyslový vysavač s velkým průměrem turbíny, protože je mnohem tišší než nějaký našlechtěný domácí vysavač v "jakoby průmyslovém" těle.

Ten Narex bude OK. Nebo se podívat na WD řadu Karcher, ev. Nilfisk. Rozhodně doporučuji možnost mít sáček a bez sáčku používat případně jen na vodu. Drahý filtr vydrží mnohem déle a práce se sáčkem je mnohem čistší.

Ja bych doporucil ze zkusenosti Metabo asr 25 l sc, ale je drazsi. Vysavani na sucho i na mokro, oklep filtru, latkove sacky vydrzi fakt hodne, rezim foukani ma taky a hlavne zpracovani je perfektni, hadice na urovni Miele, ktery mame v byte.

Díky za info. A pokud s odstupem času napíšeš zkušenosti, jak jste s vysavačem spokojeni, budeme rádi.

Já jsem před několika lety pořídil vysavač Proteco a taky si nemůžu stěšžovat. Stál polovinu toho co ten Narex, na moje občasné hobby použití stačí. Má automaticky spínanou zásuvku, to je dobrá vychytávka.
https://www.naradihornig.cz/proteco-vysavac-prumyslovy-1400w-51-14-vp-1400_z27308/

Dobré vysavače dělá taky Karcher.