Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pripojeni odpadni hadice pracky o prum. 20mm na stavajici odpad vany

Zdravim,
potreboval bych prosim poradit s pripojenim odpadni hadice pracky o vnitrnim prumeru 20mm (viz foto 1) na stavajici odpad vany s pripojkou na odvadeny kondenzat od kotle (zelena zahradni hadice) , viz foto 2. U stavajiciho odpadu vany pro pripojeni odvadeneho kondenzatu (zelena zhradni hadice) je pouzita HTEA odbocka 32/32 75° s asi HT koncovkou DN32/8-25mm.

Asi by slo pouzit jeste jednu HTEA odbocku 32/32 45° 150723p a HT koncovku DN32/8-25 Ht-koncovka-prima-pro-pripojeni-hadice-dn40-8-25-mm, ale to bych platil zbytecne 149,-kc za dopravu, protoze v okoli Brna tu koncovku nemuzu nikde sehnat/vyzvednout. Jeste jsem si pohraval s myslenkou pouzit tohle od alcaplastu artikl.html, ale je to DN40, tak nevim. Prosim o pripadna mozna reseni, idealne i s odkazy na komponenty. Bohuzel v teto covid dobe preferuji moznost osobniho odberu v Brne a okoli, abych nemusel platit zbytecne za dopravu.

Dekuji predem

Řešení:

Však odporovou pájkovačkou 230V/50Hz vypáľ dieru do odpadného novoduru (z prepadu vane) a vraz do "akurátne" vymeranej diery pilkou na železo vhodne skrátený xindel smerom obrátenými rebrami do diery, ktorý je určený na hadice:

https://triker.cz/p-289390000040/Ht-koncovka-prima-pro-pripojeni-hadice-dn40-8-25-mm/

podlep spoj lepidlom na novodur/plasty (sú dostať aj v šulcoch lepiace, tuhšie pastové lepidlá pre tlačné pištole na novodur, plasty, silon, teflon, guma, dajú sa lepiť aj za vlhka. Plastelínové lepidlá sú vhodnejšie na takéto nerovnomerne vypálené spoje do potrubia).

Práčka ani vaňa nemá takmer žiadne tlaky pri vypúšťaní, max.0,5bar., čo udrží takmer každý lep, aj gelové, sekundové lepidlo. Dôležité je, aby sa s hadicou nemrdalo, nemixovalo, nezakopávalo, neškobrtalo o hadicu lebo sa násilím vyrve.

Po zatvrdnutí lepidla sa nadpoj hadicou od práčky do obráteného "U" prípoja zavesené v najvyššom U bode niekde na prilepený PVC háčik o stenu alebo o skobu na hmoždínku.

Menej, ako 40cm od podlahy nedávaj vrch účka hadice z odpadu práčky, aby ti nevznikol náhodou "sifónový" efekt a nevycuclo zároveň napúšťanú alebo napustenú vodu z bubna práčky do odpadu, Tiež nechoď vyššie ako 60cm od podlahy, lebo čerpadlá sú v práčkach velice biedne, čajové na tlaky.

To se dá snadno vyřešit smyčkou z hadice za pračkou. Pokud se tím odpadní hadice neúnosně zkrátí, lze ji prodloužit.
Pro tazatele přidám jen osobní zkušenost, že než bych objížděl obchody po Brně a pálil benzín a svůj čas, tak mi vyjde levněji zaplatit kilo za dopravu a nachystají mi to pod nos tam, kam potřebuju.

Dle navodu na pracku pisou, ze min. vyska odpadu je 60cm strana-15.html, ale bohuzel jinou moznost nez vypoustet odpad primo do vany nebo prinejlepsim napojit na odpad vany nemam, tak bych to chtel zkusit. Netusim co konkretne by se mohlo stat pri nedodrzeni vysky odpadu 60cm. Jak pise kolega, pouzil bych U smycku za prackou z ktere by odpadni voda stekala spadem primo do odpadu vany.

Jeste me napadlo jednoduse koupit Y spojku odtokovych hadic xavax-y-spojka-odtokovych-hadic+dp436765 a zapojit ji mezi tu 3/4" zahradni hadici na kondenzat a tim ziskat pripojku na tu odpadni hadici pracky.

Mate pravdu, podomitkova pripojka nepripada v uvahu, jelikoz se jedna o stary mestsky byt do ktereho nechci toliko investovat casu ani penez ;)

Dekuji mnohokrat za rady, navrhy a cenne zkusenosti.

Však odporovou pájkovačkou 230V/50Hz vypáľ dieru do odpadného novoduru (z prepadu vane) a vraz do "akurátne" vymeranej diery pilkou na železo vhodne skrátený xindel smerom obrátenými rebrami do diery, ktorý je určený na hadice:

https://triker.cz/p-289390000040/Ht-koncovka-prima-pro-pripojeni-hadice-dn40-8-25-mm/

podlep spoj lepidlom na novodur/plasty (sú dostať aj v šulcoch lepiace, tuhšie pastové lepidlá pre tlačné pištole na novodur, plasty, silon, teflon, guma, dajú sa lepiť aj za vlhka. Plastelínové lepidlá sú vhodnejšie na takéto nerovnomerne vypálené spoje do potrubia).

Práčka ani vaňa nemá takmer žiadne tlaky pri vypúšťaní, max.0,5bar., čo udrží takmer každý lep, aj gelové, sekundové lepidlo. Dôležité je, aby sa s hadicou nemrdalo, nemixovalo, nezakopávalo, neškobrtalo o hadicu lebo sa násilím vyrve.

Po zatvrdnutí lepidla sa nadpoj hadicou od práčky do obráteného "U" prípoja zavesené v najvyššom U bode niekde na prilepený PVC háčik o stenu alebo o skobu na hmoždínku.

Menej, ako 40cm od podlahy nedávaj vrch účka hadice z odpadu práčky, aby ti nevznikol náhodou "sifónový" efekt a nevycuclo zároveň napúšťanú alebo napustenú vodu z bubna práčky do odpadu, Tiež nechoď vyššie ako 60cm od podlahy, lebo čerpadlá sú v práčkach velice biedne, čajové na tlaky.

Tak nejak. Ale zase keby tú hadicu z pračky vytvaroval to tvaru sifónu ktorého vrchol by bol min. v tej výške 60cm, tak by voda cez sifón sama nevytekala a mohol by to kludne napojiť aj na ten vaňový odpad nízko nad podlahou. A keby hadica dĺžkou nestačila, tak ju nadpojí.