Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Atmos dc18s

Zdravím. Chtěl bych se zeptat. Mám připojený 60st. tricestny ventil na zpatecce za kotlem. Na termostatu kotlove ho čerpadla nastavených 60st.Kotel topí mezi 60 až 70st,podle spouštění a vypínání čerpadla. Výrobce předepisuje teplotu kotle 80 až 90st,k tomu se vůbec nepriblizim, Aku nabiju max. 70st.Je v něčem problém, nebo to tak má fungovat. Zdá se, že připojeno je to správně dle výkresu Atmos. Pokud dám termostat na 75 st, čerpadlo točí jen krátce a dům ani Aku nevyhreju. Díky za radu

U mě kotel C18s tedy mix uhlí a dřevo.
Pokud topím dřevem tak čím menší polena tak tím rychleji teplota vyleze na 85 stupňů kdy mi vypne ventilátor a kotel jede v ideálním režimu.
Při 80 stupních znovu zapíná ventilátor.
Trojcestný ventil mám na ruční nastavení aby kotel natopil aku na minimum 42 stupňů a ekvitermní regulace zapnula oběh topení do radiátorů. Po dosažení teploty dle prostorového termostatu oběhové čerpadlo vypíná a kotel topí do aku.
Zapojení s ladomatem a ekvitermní regulací, objem aku 1250l.

Doporučoval bych dle návodu zkontrolovat vzduchovou regulační klapku.

Pro Nuda: při 96 stupních spouští pojistný ventil u kotle C18s chlazení - tuto hodnotu má jako kritickou.