Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Atmos dc18s

Zdravím. Chtěl bych se zeptat. Mám připojený 60st. tricestny ventil na zpatecce za kotlem. Na termostatu kotlove ho čerpadla nastavených 60st.Kotel topí mezi 60 až 70st,podle spouštění a vypínání čerpadla. Výrobce předepisuje teplotu kotle 80 až 90st,k tomu se vůbec nepriblizim, Aku nabiju max. 70st.Je v něčem problém, nebo to tak má fungovat. Zdá se, že připojeno je to správně dle výkresu Atmos. Pokud dám termostat na 75 st, čerpadlo točí jen krátce a dům ani Aku nevyhreju. Díky za radu

U mě kotel C18s tedy mix uhlí a dřevo.
Pokud topím dřevem tak čím menší polena tak tím rychleji teplota vyleze na 85 stupňů kdy mi vypne ventilátor a kotel jede v ideálním režimu.
Při 80 stupních znovu zapíná ventilátor.
Trojcestný ventil mám na ruční nastavení aby kotel natopil aku na minimum 42 stupňů a ekvitermní regulace zapnula oběh topení do radiátorů. Po dosažení teploty dle prostorového termostatu oběhové čerpadlo vypíná a kotel topí do aku.
Zapojení s ladomatem a ekvitermní regulací, objem aku 1250l.

Doporučoval bych dle návodu zkontrolovat vzduchovou regulační klapku.

Pro Nuda: při 96 stupních spouští pojistný ventil u kotle C18s chlazení - tuto hodnotu má jako kritickou.

https://www.kotollacno.sk/kurenie/eshop/0/0/5/115-Splynovaci-kotol-Atmos-DC-18-S

však ti vec HW určite zosumarizoval odborník od fachu, obráť sa na kúrenára.

Lebo takto radiť sa nedá, ani zlatým písmom, môže byť viacero závad spolusúvisiacich až po nesprávne, nízkokalorické palivo, pelety z "makociny, papíru" dreva.

Elektromagnetické ventily by mali v okruhu prepúšťať vodu do zásobníka s hadom až po dosiahnutí teploty média na správnu teplotu kvôli optimálnemu zahoretiu spynovaného paliva v spaľovacej komore, aby nedochádzalo ku kondenzu dehtu, sadzí na rebrách ohrevného výparníku. Zrejme treba poštelovať tieto termo čidlá na výstupe z kotla, ktoré sa otvárajú až pri správnej teplote média na výstupe z kotla, tj. 95°C.

Tiež je nutné mať natlakovanú sústavu z kotla do zásobníka aspoň na 3,5bar. vybavenú delenou expanzkou, lebo pri vyššej teplote sa tvoria vodné pary na výparníku nad horákom čím sa zavzdušňuje okruh. Možno z uvedeného dôvodu takto pitomo nastavil výrobca tepelné čidlá.