Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem so zasuvkou

Popis stavu: prichodzi kabel (pravdepodobne priamo od istica) do krabice (priloha) kde sa vetvi na 2 zasuvky , obidve kuchyna.
Zasuvka 1 OK, zasuvka 2 nic. V zasuvke 2 tlejivkova resp. indukcna skusacka hlasi napatie. Ale vadaska ani tuk. Skuska vadaskou faza zasuvky 1 a PEN zasuvky 2 OK, PEN zasuvky 1 a faza zasuvky 2 nic.
V krabici prichodzie aj odchodzie faza-PEN su OK.
Krabica je v stave akom je po vytopeni. Lankove vodice su k ventilatorom. Je problem povolit sroby, nakolko nedla su hodiny a poriadnym srobovakom sa tam nedostanem.
Otazka> Je mozne ze by to bol kontakt v krabici? Ak by som to odcvakol a spojil cez WAGO, mohlo by to byt uspesne? Alebo si myslite ze to moze byt v kabli? Zevraj uz na ceste nieje ziadna montazna krabica. Kabel ide totizto poza linku a pod kachlickami, takze by to obnasalo rozpojit odpad, vodu, odtiahnut linku (ma totizto zadne celo), vyburat kachlicky (najst nahradne), natiahnut kabel, prilepit, zasparovat . . . Tie dve zasuvky su od seba tak asi 1,5 m, ale na kachlickach, takze prepoj nemam ako rozumne spravit . . .

Podle toho co píšeš o té nefunkční pravé zásuvce, tak to vypadá že je někde špatný spoj na vodiči PEN.
Pokud nejdou povolit ty šroubky u vodičů, zkus vyšroubovat šroubky těch můstků (uprostřed) a pak třeba vhodnými kleštěmi (menší kombinačky a kruhové zubaté obejmutí), teprve venku povolit vykloktané křížové hlavičky šroubků na vodičích. To by snad mohlo jít. Pak jsou dvě možnosti. Pokud seženeš nové můstky jako jsou původní, vyměnit. Nebo jak píšeš, použít Wago a na hliníkové + pastu. Co se týká té nefunkční pravé zásuvky, tam někde píšeš, že je tam někde CYKYLO u ní, ale v téhle krabici není. Tak není ještě někde další spoj-krabice pod omítkou/obklady?
Co se týká té fotky krabice-
1. Co je ten modrý a hnědý společně na levém spodním můstku? Přívod a oba fáze? To snad ne?
2. Do pravé strany to vypadá jako starý AGY 2Bx2,5. To je ta pravá zásuvka?
3. Do leva je to CYKY 3Cx2,5 (smyčky pod šroubky)? To je ta levá zásuvka?
4. A co je to za ten holý hliník od pravého dolního můstku? Vypadá to jako propojka PEN na ten pravý horní.
Takže to celý rozpoj, zapoj přívod pouze černý (L) a ŽZ (PEN) a vše dej do pořádku. Ty ŽZ by bylo vhodné ještě přiznačit modře. A vše znova pospojovat. Na ty vývody k těm ventilátorům nacvaknout koncovky, nebo alespoň lanka proletovat. A pokud ta nefunkční zásuvka nepůjde, hledej další spoj směrem k ní.

spatny spoj na PEN ?
1 je dobra, 2 nefunkcna
faza 1 a pen2 OK
pen 1 a faza 2 nic takze mne to skorej vychazda na fazu, nie?

privod do krabice vlavo
spodny vyvod fungujuca zasuvka, modry je v zasuvke nezapojeny (dalej som neriesil) 3x2,5
pravy vyvod je ta nefunkcna, 2x2,5

neviem ci je to cykylo, teda predpokladam: cykylo som mal vzdy 2 alebo 3 linku kazdy samostatne dvojita izolacia, plochy, ale tieto si plochy, kazdy drot jednoducha izolacia, a potom vsetky 3 spolu ako keby v zmrstovacke, teda vsetky 3 maju spolocnu vonkajsiu izolaciu
ten al prepoj je nejaky pozostatok, moc som do toho nerypal

finalne by to malo byt vstup a 2 vystupy, teda 3fazy, 3x PEN, plus tie dva flexo vyvody na 2 ventilatory , nic viac, nic menej

srobiky by som vobec neriesil, normalne to u hlavicky ucvaknem