Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha pod dřevník

Dobrý den, rád bych si udělal podlahu pod dřevník (rozměry dřevníku š/h/v 300 x 150 x 200 cm). Po konzultaci s výrobcem dřevníku mi bylo řečeno, že není nutné dávat dřevník těchto rozměrů na patky, že stačí dřevník usadit na předem připravenou rovnou plochu (např. z betonových dlaždic na sucho). Poradil by, prosím, někdo srozumitelně, jak na to? Děkuji...

trámy osadené priamo v pôde odhnijú, je to vyslovene šaptné, diletantské riešenie. Navyše, bez osadenia rín a odkvapov.

Jedine hranoly zapustené v pôde napenetrovať vo vriacom asfalte (ALP), ale najprv hĺbkovo musia byť morené v 100% vodného roztoku modrej skalici. Jakš taš na 30 rokov je pokoj s hnilobou.

Dôvod:
Musia byť nosné trámy vždy uchytené v antikoro ukotveniach nad povrchom. Tieto metalické ukotvenia hranolov sú zabetónované v pôde. Drevo saje, vzlína vlhkosť kapilárnou eleváciou hlavne po letokruhojch, v priečnom reze.

Co to je za drevnik? Z jakeho materialu? Chces tam mit podlahu?
Da se to udelat lecjak, hlavne vedet, jak ta bouda vypada. A nudu s jeho kravinami neposlouchej. Obcas nejakou znalost ma, ale zasekl se nekdy pred ctyriceti lety. Napriklad existence drevoplastu a exotickeho dreva mu nejak unika.

Osobně bych pod dřevník udělal betonovou podlahu. Jde o to jak to máš přístupné. Odkopal bych 20 cm zeminy vysypal štěrkem, ohraničil fošnami, koupil kari síť 3x2 metry , odstřihl půl metru, nechal si přivézt 0,5 kubíku betonu s drtí 4-8 mm, rozprostřel 0,25 kubíku betonu mezi fošny, položil kari síť, dal zbytek betonu postupně udusal a stáhnul latí. Máš to do smrti a jelikož ti pod to asi nepůjde voda (pokud ji ze střechy odvedeš jinam) tak se to ani nehne.

Konstrukce je hodně podobná té z videa od E250DT (jen ta spodní základna je rám z hranolů, ne takové stojny), materiál smrk, podlaha dřevníku bude cca 10-15 cm nad zemí. Myslel jsem, že bych dřevník položil na betonové dlaždice, nevím ale, jak připravit podklad pod ně. Vykopat zeminu (kolik cm do hloubky?), dát geotextilii (ano/ne, příp. jakou?), navézt štěrk (jakou zrnitost a kolik cm?), ... Rád bych si to udělal sám - nějaké zkušenosti okolo baráku mám, ne ale přímo s tímto.

Kvuli drevniku je zbytecna prace nejake velke kopani a vrstveni sterku. To ma cenu u stani na auto, ne u drevene boudicky polozene na jednom miste. Bude ti vadit, kdyz se dlazdice casem rozjedou a nebudou uplne v rovine? Osobne by mi to bylo uplne jedno. Strhnul bych par cm terenu a dlazdice normalne polozil do trochy pisku / sterku 4-8. Pripadne jak uz bylo napsano, po obvodu ztracenky napul zapustene do zeme. Pod tim nic, na co taky.