Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha pod dřevník

Dobrý den, rád bych si udělal podlahu pod dřevník (rozměry dřevníku š/h/v 300 x 150 x 200 cm). Po konzultaci s výrobcem dřevníku mi bylo řečeno, že není nutné dávat dřevník těchto rozměrů na patky, že stačí dřevník usadit na předem připravenou rovnou plochu (např. z betonových dlaždic na sucho). Poradil by, prosím, někdo srozumitelně, jak na to? Děkuji...

Izolácia je nutná spolu s vzdušným prevetrávaním podlahy, pod podlahou, aby neodhnila podlaha. Tiež prístup na podkladanie jedov proti hlodavcom pod podlahou.

Je možné uložiť dosky priamo na drvený makadam, ale aj ten je nutné zo spodku, pod finálnou vrstvou makadamu nejako odizolovať proti vlhkosti a na izoláciu položiť tenkú vrstvu makadamu.

Nesmie zrážková voda stekať (prskať) pod základy šopy, musia byť osadené okapy s rínami so zvodom zo strechy.

trámy osadené priamo v pôde odhnijú, je to vyslovene šaptné, diletantské riešenie. Navyše, bez osadenia rín a odkvapov.

Jedine hranoly zapustené v pôde napenetrovať vo vriacom asfalte (ALP), ale najprv hĺbkovo musia byť morené v 100% vodného roztoku modrej skalici. Jakš taš na 30 rokov je pokoj s hnilobou.

Dôvod:
Musia byť nosné trámy vždy uchytené v antikoro ukotveniach nad povrchom. Tieto metalické ukotvenia hranolov sú zabetónované v pôde. Drevo saje, vzlína vlhkosť kapilárnou eleváciou hlavne po letokruhojch, v priečnom reze.

Co to je za drevnik? Z jakeho materialu? Chces tam mit podlahu?
Da se to udelat lecjak, hlavne vedet, jak ta bouda vypada. A nudu s jeho kravinami neposlouchej. Obcas nejakou znalost ma, ale zasekl se nekdy pred ctyriceti lety. Napriklad existence drevoplastu a exotickeho dreva mu nejak unika.

Osobně bych pod dřevník udělal betonovou podlahu. Jde o to jak to máš přístupné. Odkopal bych 20 cm zeminy vysypal štěrkem, ohraničil fošnami, koupil kari síť 3x2 metry , odstřihl půl metru, nechal si přivézt 0,5 kubíku betonu s drtí 4-8 mm, rozprostřel 0,25 kubíku betonu mezi fošny, položil kari síť, dal zbytek betonu postupně udusal a stáhnul latí. Máš to do smrti a jelikož ti pod to asi nepůjde voda (pokud ji ze střechy odvedeš jinam) tak se to ani nehne.

Konstrukce je hodně podobná té z videa od E250DT (jen ta spodní základna je rám z hranolů, ne takové stojny), materiál smrk, podlaha dřevníku bude cca 10-15 cm nad zemí. Myslel jsem, že bych dřevník položil na betonové dlaždice, nevím ale, jak připravit podklad pod ně. Vykopat zeminu (kolik cm do hloubky?), dát geotextilii (ano/ne, příp. jakou?), navézt štěrk (jakou zrnitost a kolik cm?), ... Rád bych si to udělal sám - nějaké zkušenosti okolo baráku mám, ne ale přímo s tímto.

Kvuli drevniku je zbytecna prace nejake velke kopani a vrstveni sterku. To ma cenu u stani na auto, ne u drevene boudicky polozene na jednom miste. Bude ti vadit, kdyz se dlazdice casem rozjedou a nebudou uplne v rovine? Osobne by mi to bylo uplne jedno. Strhnul bych par cm terenu a dlazdice normalne polozil do trochy pisku / sterku 4-8. Pripadne jak uz bylo napsano, po obvodu ztracenky napul zapustene do zeme. Pod tim nic, na co taky.