Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava domácího kina

Zdravím,

cca před rokem jsem se rozhodl podívat do domácího kina, které vždy po zapnutí potřebovalo dost dlouhou dobu na to, aby začalo hrát. Narazil jsem tam na nafouknutý kondenzátor, tak jsem ho vyměnil. Ovšem za jiný, na internetu jsem četl, že když bude víc V a méně uf, bude to cajk, tak jsem tak učinil. Poté jsem ho zkusil použít a při filmu, když byly zvuky potichu, nehrálo nic, bylo ticho. Tak jsem si řekl, že jsem nejspíš udělal chybu, když jsem nesehnal stejný kondenzátor.

Dnes jsem kino opět rozebral, prozkoumal a fotku předchozího kondenzátoru jsem si samozřejmě nepořídil. Kondenzátor se nachází u vstupu a výstupu zvuku.

Je možné, že toto kondenzator způsobí? Testoval jsem to na Windows a při hlasitosti pod 5 nevydává zvuk.

Jaký kondenzátor tam dle vás mohl být? Můj odhad je 25V a 3500uf, tyhle čísla mám v hlavě. Na obrázku je to ten hnědý (to je ten náhradní).

Předem děkuji za odpovědi.

Dobrý den,zkuste najít označení na té desce,podle toho hledat ,většinou ty rozkresy najdu až přes toto,cpou tam všechno co se dá.Nedavno jsem hledal k televizi sencor,kámoš televizák se divil,že jsem našel,né podle tipu televize,ale podle označení desky,je tam deska,která pasuje do různých modelů.:-)

Tipujem že tam pôvodne boli dva také rovnaké čierne, pretože ak dobre vidím tak je tam symetrický prívod 2x9,5V potom usmerňovací mostík z diód a tieto dva kondenzátory budú len vyhladzovacie. Takže hodnotu toho pôvodného poznáš. Toto ale nebude hlavná príčina závady, tá bude niekde inde.

Byl tam určitě větší, než tam je, na desce je nakreslený rozměrový kruh a možná byl ještě vyšší, než ten, co jsem tam dal. Každopádně si říkám, zda neřeším kravinu. Kino potřebuje mít nějaký vstup do toho zesilovače, tak by bylo možné řešení to, že se windows dají vždy na plné koule a kinem se to bude regulovat. Aneb tak, jak by to mělo být. Ale nejsem si jistý, zda to nedělalo i při tomhle způsobu.

Udělám to asi jednoduše, odpajim kondenzátor a půjdu do obchodu sehnat 25V s co největším uf kolem téhle velikosti. . To nic nezkazí, že? Volty byly určitě menší. Je tedy možné, že je problém v tomhle? Nebo to je skutečně někde jinde, nebo to problém prakticky není, když se zvuk z původního zdroje dá naplno?

Když je kapacita o trochu nižší, tak to u elektrolytů až tak nevadí. Jestli je tam 3300uF, nebo 2800uF, je vcelku nepodstatný, protože ten původní, vyschlý kondík, neměl ani polovičku původní kapacity, takže výměna za nový, i když slabší, bude vylepšení vůči tomu vyschlýmu tak jako tak.

Příklad: koukám na film/seriál.. Hlasitost nad 30 (max 50) na kině.. Zvuk jede krásně při vyšších hlasitostech ve filmu a pak, když je nějaká tišší část např. kde je pouze potichu hudba apod (např mezi rozhovory), tak zvuk vypadne. Je ticho, dokud zase něco hlasitějšího nepřijde. Buďto to na menší hlasitosti nedělá, nebo to není slyšet.

Dneska to zkusím s hudbou, budu to mít chvíli ohulené a sáhnu, zda to kino vůbec topí. Ale pochybuji, že to bude tím

Tak po přepínání módu sterea jede na ostatní módy, jen ne na ten klasický, který chci :D (stereo/Dolby 3 stereo/Dolby prologic). Takže je to úraz kina samotného.. Hlavně, že jsem zjistil, že 5.1 jede v pohodě do budoucna.

Ve stereo módu to mám, protože zatím nemám výstup na 5.1 + umístěné reproduktory.

Všem moc děkuji za reakce a snahu pomoci.