Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program pro kreslení dřevostavby

Ahoj všem,

měli byste někdo tip na jednoduchý PC program pro nakreslení zahradní chatky ze dřeva (rozměry jen cca 5x7m)? Konstrukce by měla být z trámků a obložená oboustraně OSB deskami, chtěl bych aby ten program mi uměl ideálně i vypočítat kolika jakého dřeva v jakých rozměrech je potřeba si nechat nařezat. Pokud to půjde a budu tam moct zakreslit i rozvody el. a vody tak to bude super.

Děkuji za radu.

To nebude, nutno počítat řádově statisíce na jednu licenci. Ale dá se běžně získat třeba 30denní licence zdarma, Fusion 360 od Autodesku je v hobby verzi (ořezané, ale tohle by v ní šlo) bezplatný apod. To vím o strojařských CADech, ve stavařských se nevyznám.

Běžné kresbičky je možné provádět v LibreOffice (formát Kresba), což je běžně dostupný free program. Já navíc používám ještě elektrikářský ProfiCad (pro domácnost). Ten je rovněž free. Dá se s tím kreslit celkem vše a pak hlavně i el.instalace a el. schémata. Nebo i starší free verze Corelu. Pochopitelně ale, žádná z těchto aplikací, nespočítá materiál. A rovněž chvíli trvá, než se s nimi "naučíš". Ale zase to pak má člověk uložený v PC a kdykoliv možno pokračovat a upravovat dle aktuální potřeby. Prkotiny, které není potřeba archivovat je ale pochopitelně rychlejší řešit "klasicky" od ruky a na papír. Pak třeba dodatečně zkreslit do elektronické podoby. Já takto třeba řeším vymýšlení i složitějších elektrických a elektronických schémat, které, až po jejich realizaci a odzkoušení, zanesu do elektronické formy dokumentace, uložené pro případ oprav, úprav, nebo šíření.