Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program pro kreslení dřevostavby

Ahoj všem,

měli byste někdo tip na jednoduchý PC program pro nakreslení zahradní chatky ze dřeva (rozměry jen cca 5x7m)? Konstrukce by měla být z trámků a obložená oboustraně OSB deskami, chtěl bych aby ten program mi uměl ideálně i vypočítat kolika jakého dřeva v jakých rozměrech je potřeba si nechat nařezat. Pokud to půjde a budu tam moct zakreslit i rozvody el. a vody tak to bude super.

Děkuji za radu.

Běžné kresbičky je možné provádět v LibreOffice (formát Kresba), což je běžně dostupný free program. Já navíc používám ještě elektrikářský ProfiCad (pro domácnost). Ten je rovněž free. Dá se s tím kreslit celkem vše a pak hlavně i el.instalace a el. schémata. Nebo i starší free verze Corelu. Pochopitelně ale, žádná z těchto aplikací, nespočítá materiál. A rovněž chvíli trvá, než se s nimi "naučíš". Ale zase to pak má člověk uložený v PC a kdykoliv možno pokračovat a upravovat dle aktuální potřeby. Prkotiny, které není potřeba archivovat je ale pochopitelně rychlejší řešit "klasicky" od ruky a na papír. Pak třeba dodatečně zkreslit do elektronické podoby. Já takto třeba řeším vymýšlení i složitějších elektrických a elektronických schémat, které, až po jejich realizaci a odzkoušení, zanesu do elektronické formy dokumentace, uložené pro případ oprav, úprav, nebo šíření.