Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký vysavač na popel

Dobrý den!
Koupil jsem si krbové kamna a úžasná spokojenost. Jen občas mi vypadne trošku popela, ale smetáček to vyřeší. Jen bych se chtěl zeptat. Já vlastně smetáček nepoužívám, při rekonstrukci jsem si koupil vodní vysavač a zatím to vysávám jím, protože jsem v takovém "přechodném bordelu", kdy ten vysavač tam má pořád své místo. Ale jak ten vysavač uschovám (je dost velký), tak už jsem zkoušel i smetáček a není to ono. Proto se chci zeptat v čem je jiný vysavač na popel od vysavače s vodním filtrem. Co jsem hledal na netu, tak teplý popel snad nemůžu nasávat ani ten vysavač na popel, protože mají papírové filtry. Pokud musím vysávat popel maximálně studený, tak mi přijde lepší ten vodní vysavač, protože snad zachytí více velmi jemných částic popela, než ty vysavače na popel, kde mě třeba překvapilo, že sice mají kovovou nádobu, ale mají papírový filtr.

Proto můj dotaz je, jaký je rozdíl mezi vysavačem na popel a jinými vysavačí, protože v teplotě to asi nebude, mají sice kovovou nádobu, ale mají papírový filtr.
Jako zatím se mi líbí můj vodní vysavač nějak nepráší, asi toho hodně zachytí, vadí mi jen to, že je celkem velký a kdyby měl být kdykoli k dispozici vedle krbu, zabere dost místa.
Existují nějaké popelové vysavače s vodním filtrem, nebo pokud by byly s vodním filtrem, budou stejně velké, jako ten můj, nebo je tam nějaká vychytávka, pro kterou se to oplatí koupit (myslím ten vysavač na popel)?

děkuji moc za skušenosti

Kdysi jsme vysavac na popel meli, nejaky levny. Filtr mel latkovy a zhavy popel se podle navodu vysavat samozrejme nesmel. A zvlastni byl tim, ze mel v nadobe kolem filtru plat z tahokovu, takze pokud v popelu preci jen kus zhaveho zustal, rozprskl se o ten plat a hned to zhaslo.

Prosím vás, znova otevírám toto téma. Protože jak studuji, tak podle mne ty vysavače na popel nemají nic lepšího, než má můj vodní vysavač Bosch (cena asi 6500kč). Nechci se jím samozřejmě chlubit, ani jsem značku snad neměl dát na net. No ale nasávám do něho ten popel a nějak to funguje. Né ale jde mi o jednu věc. V čem je rozdíl mezi vysavačem (třeba s vodním filtrem jako mám já) a vysavačem na popel. Má smysl ho tedy pro mně kupovat. Peněz mám dost a za komfort si rád připlatím, ale je nutné mít vedle vysavače další elektrickou krabici_?

děkuji

Pokud máš vysavač, se kterým jde popel vysávat (ale zřejmě žádný nezvládne žhavé uhlíky i když já mám, v tom na popel, vložku plátěnou a vypadá dosti "ohnivzdorně"), tak je hloupost pořizovat další krám. Pokud se ale vrátím k původnímu dotazu, že jde o to, uklidit u krbových kamen (krbu s vložkou) pouze trochu popele vypadlého při přikládání a manipulaci s popelníkem (opět ne už žhavého), tak na to používám malý ruční "bateriák" který je součástí toho tyčového (3 v 1). Ale dá se koupit i samostatně a používají se rovněž na vysávání auta. Ten je malý, bezkabelový a mám jej uložen vedle "boxu" se dřevem u krbu. ;-)