Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrchana synteticka farba bez zakladovky ?

Zdravim,
Vyrabal som si nejake ocelove konstrukcie a nedopatrenim som ich natrel namiesto zakladnou farbou vrchnou. Je to klasicka synteticka farba, riedena S6006tkou, nic specialne. Mam overene, ze ak sa dodrzi postup, teda zakladovka + vrchna, tak to vydrzi vela rokov.
Otazka je, ci nater hned vrchno farbou bude drzat, alebo je lepsie to oskrabat a spravit ako treba. Velmi sa mi to oskrabavat neechce.
Mate niekto skusenosti ?
Vdaka,
Mato

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Podľa veľkosti plochy, "pane mistře Bender, vohýbačí kovů z Futuramy". Naruš lesklý povrch vrchnej… nový
Nuda 09.11.2020 21:25
Nuda
Nejednou jsem natírala jen vrchní syntetickou barvou.Drží i bez základové barvy.Jen na radiátory jse… nový
Ebi 08.08.2021 20:06
Ebi
Pokud to máte venku nevím.Doma syntetickou barvou stačí jen vrchní nátěr.Vyzkoušeno. poslední
Ebi 08.08.2021 20:09
Ebi

Podľa veľkosti plochy, "pane mistře Bender, vohýbačí kovů z Futuramy".

Naruš lesklý povrch vrchnej syntetiky a to:

Miernym opieskovaním alebo pretri povrch čistým hydroxidom (lúhom sodným/draselným riedený 1:1 s vodou, napatlaný štetcom určený na Epoxidové laky) a nechaj predmety cca 48 hodín vo vlhku, napríklad zabalené v igelite na povrchu pôsobiť, aby lúh rozleptal farbu až po kov. Opláchni predmety od kaše z naleptanej farby tlakovou vodou, neutralizuj lúh na metale, napríklad riedkou kyselinou (stačí kuchynský 10% ocot, OdhrdzovačT, a znovu dielce opláchani tlakovou vodou).

Po uschutí "železa" od oplachovacej vody, poznám momentálne na trhu TOP1, No1 super základovú farbu na metal:

*https://bugy.sk/penetrator-korozie-antikorozna-zakladova-farba-odtien-sedy-750ml

Spomenutý *Penetrátor v dvoch riedkych vrstvách po sebe s odstupom 24 hodín (je v predaji aj 250ml balenie) je určený, ako základový, povrchovo savý, drsný, pijavý podklad pod vrchný, lesklý, finálny Alkyton.

Máš doživotne vystarané pred koróziou na neušľachtilých kovoch vystavených v exteriéri celoročne, mrazom, stojatou vodou, ÚV, snehom, pľúšťou, Sloty a iným protisociaľistickým, americkým, janičiarskym zločincom.

Ak vec robíš výhradne pre seba, je to nutné zbaviť sa vrchného laku na kove lebo ti pod vrstvou napatlanej farby začne kov hniť, plazivo, nepozorovane korodovať popod vrchnou farbou, táto farba sa bude časom odlupovať, opadávať, ako lístie na jeseň.

Nejednou jsem natírala jen vrchní syntetickou barvou.Drží i bez základové barvy.Jen na radiátory jsem kupovala německou barvu z Hornbachu která nežloutla.Už se tam nedostanu a nepamatuji její přesný název.Byla dražší než většina barev asi o 50,-Kč.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru