Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Docasne zatepleni balkonu

Zdravim vsechny,
chtel bych poradit jak docasne tepelne zaizolovat okna na balkone. Docasne proto, ze to tak chci jen na obdobi podzimu a zimy, aby to slo zase na jare bez nasledku sundat.

Okna jsou posouvaci a je tam obrovska mezera mezi ramem jednoho okna a sklem dalsiho, viz foto. Jake tesneni/paska/cokoliv je pro tuto situaci idealni?

Predem dekuji.

Pokud by jsi chtěl zachovat možnost otevírání (a nebylo nutné tu izolepu na léto odstraňovat) bylo by možné použít pružnou sokovou plastovou lištu (viz odkaz). Běžně se dostane v prodejnách koberců a podlahových krytin. Má v půli přeložitelné ohebné zeslabení. Jednu polovinu oříznout (ostříhnout) na šíři rámu posuvného okna a přilepit na rám tohoto okna od shora dolů, buďto dobrou oboustrannou samolepící páskou, nebo mamutem. Tak, aby druhá strana sešikmeně plochou doléhala na pevné okno, těsnila a po něm se posouvala. V přechodu skla a spodního rámu nastříknout. Možná trochu složitější, ale zase "na furt".;-)

https://www.nabidkapodlah.cz/pvc-soklova-lista-obvodova-bolta-10271-0091-borovice/pro6111.html

Co třeba do spáry zastrčit molitan. Dá se rychle natlačit i vyndat bez žádného zašpinění, či poškození okna.
Prodávají se i molitanové pásy na ucpávání mezer pod střešní tašky. Takové klíny. To by mohla být možnost i poměrně levná. Prodávají je v každých stavebninách i hobbymarketech.
https://www.zbozi.cz/hledani/?q=t%C4%9Bsn%C3%ADc%C3%AD%20p%C3%A1s%20%C3%BA%C5%BElab%C3%AD#utm_content=shop-offers&utm_ab=235%2F502,247%2F529,234%2F492,240%2F512&utm_term=t%C4%9Bsn%C3%ADc%C3%AD%20p%C3%A1s%20%C3%BA%C5%BElab%C3%AD&utm_medium=shopping&utm_source=search.seznam.cz&utm_query=t%C4%9Bsn%C3%ADc%C3%AD%20p%C3%A1s%20%C3%BA%C5%BElab%C3%AD