Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný spínač pro Akumulační kamna

Dobrý den,

mám jedny akumulačky o rozměru 95x36x65, které mají 4,5kW. Druhé 120x36x65cm, ale není na nich štítek, tak nevím, jaký mají příkon. Je to tento typ. Možná 6kW? Raději bych to spouštěl přes ty silnější.
Chci je na chalupě spouštět přes nějaký spínač, ale třeba tento je jen pro 3,5kW, tak bych chtěl požádat o tip na nějaký vhodný. Díky

Akumulační kamna jsou určitě na 3x400 (původně.380 V). Takže musíš pro ně mít přívod 3 fázový a v rozvaděči osadit na ten přívod 3 fázový stykač 16 , nebo 25 A. Jeho cívku pak spínat tímhle uvažovaným spínačem.
Pokud by šlo o pouhé spínání teplotou, případně časem, stačí nějaký elektronický termostat.
A pokud se týká chaty, nebo chalupy, tak já osobně mám toto řešeno tak, že mám takový stykač přímo v přívodu, ovládaný dálkově paegerem PG 03. Takže prozvoněním mobilem elektriku na chatě, běžně vypnutou, zapnu (případně dalším vypnu) a pokud mám zapnutý přímotopy, tak se mi příslušné místnosti vytopí.
Ten paeger je ovládán dalším mobilem se SIM kartou, ale vzhledem k ovládání pouhým prozvoněním, to nic nestojí. Je to sice už starší systém, ale koupil jsem jej na Aukru za 600,- Kč, včetně mobilu (Siemens) a funguje to perfektně.
Navíc má i funkci hlídání objektu, takže při "narušení" mi pošle SMS o narušení (spínač ve dveřích) do mého mobilu.

https://pest.cz/produkt/pg-03-profi-resetator-gsm-modul/

Tady máš ten resetátor (paeger) o kterém jsem psal. Mají jej ještě jako stavebnici, za cca 900,- Kč, ale pokud jsi trochu šikovný, nebo máš kámoše, který by Ti pomohl, případně to dal dohromady, tak si myslím, že by to neměl být problém.
K tomuto je ještě potřeba sehnat ten starý mobil Siemens C35.
A tady jej máš na Aukru za 199,- Kč (buďto dražit - přihodit cca 10 Kč, nebo koupit za ty cca 400+doprava). Končí dražba dnes 28.10 20.30 hodin, tak pokud to stihneš byl by Tvůj za ty cca 300,- Kč.
Takže pak by celková cena vyšla na max. cca 1500,- Kč.

https://aukro.cz/rarita-retro-telefon-siemens-c35-6976319652

SIM kartu mám Kaktus za cca 100,- Kč, na něm kredit asi 50,- Kč a tu 1 x za rok obnovím (doplním kredit přes net) za 50,- Kč. Odčerpává se pouze za případné SMS (při narušení objektu a zkouškách této funkce).
Jinak ovládání zapínání a vypínání na dálku je tím prozvoněním, takže to nestojí nic.
V tom odkaze na ten resetátor sice říkají, že "jeho spolehlivost je diskutabilní", ale moje cca dvouletá zkušenost je bezproblémová. Já měl to štěstí, že jej tenkrát na Aukru prodával jeden za 600,- Kč, hotový resetátor i s mobilem. A dokonce 2 kusy. Já koupil jeden a po jeho zprovoznění a dobré zkušenosti jsem okamžitě odkoupil i ten druhý pro bráchu.

Jinak pokud by jsi do toho šel a chtěl víc informací (i zapojení dalšího příslušenství a i řešení napájení mobilu "na stálo") tak bych Ti poslal, pokud dáš kontakt na e-mail, další informace, návody a schemata zapojení instalace a dalšího příslušenství.

Teď mě ještě napadlo, že na těch stránkách o tom resetátoru co mám já, píšou taky o nějakém relé GSM s ovládáním prozvoněním. Tak pokud by Ti to uniklo, tak je to tohle.

https://pest.cz/produkt/gsm6-rele-ovladane-mobilem/

Je to levnější (cca 1600,- Kč), než to Tebou nalezené. Je to jednodušší, ale také je to bez té funkce "hlídání objektu". To má asi jenom ten starý typ, nebo možná něco dražšího.