Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení indukční cívky na skútru

ahoj ,nevíte jak funguje napájení indukční cívky na motorech se vstřikováním?Je tam jednoválec...do cívky vedou 2 dráty ,na jednom je trvalých 12V a na druhém je také 12V když konektro zapojíte do cívky...Jinak je na něm 0V.Vždy to běží tak 30 vteřin a pak to chcípne.Diagnostika píše chybu motoru kód P2300

Pokud je ve vašem vozidle uložen kód P2300 spolu s kontrolkou funkční poruchy (MIL), znamená to, že řídicí modul hnacího ústrojí (PCM) detekoval neočekávaně nízký stav napětí v primárním řídicím obvodu zapalovací cívky označeném písmenem A Určete obvod „A“ pro vaši konkrétní aplikaci podle příručky specifické pro výrobce. Primárními obvody zapalovací cívky jsou vodiče, které do cívky dodávají napětí baterie. Napětí je dodáváno prostřednictvím pojistek, relé a různých jiných zdrojů. Vysokoenergetický kufr zapalování, kryt zapalovací svíčky nebo kabel zapalovací svíčky NENÍ považován za primární obvod . Zapalovací cívka je obvykle napájena napětím baterie a zemí. Když je zemní signál přerušen (krátkodobě), zapalovací cívka vydá vysokonapěťovou jiskru, která také vystřelí zapalovací svíčku. Provoz zapalovací svíčky je nezbytnou součástí spalovacího motoru. Pokud primární napětí na zapalovací cívce není dostatečné, nedojde k emisi vysokého energetického napětí a válec motoru nebude produkovat výkon. Typické zapalovací cívky jednotlivých válců (coil-on-plug COP):

no především je tam někde kromě přívodů ještě přerušovač a ten iniciuje jiskru. Je vpodstatě jedno jestli ten přerušovač proud cívkou přeruší, nebo ho cívkou pustí. V obou případech vznikne jiskra. A protože zapalovací cívka je zapojena jako autotransfotmátor, měříte i na skonektoru svíčky v klidu +12V.

no ale přerušovač je statoru a přerušuje rotor...je to již vstřikování EFI takže to má řidící jednotku.není to karburátor s bezkontaktním zapalováním CDI...Hlava mně nebere ,že to 30 vteřin běží normálně apak to chcípne....vše jsem na motoru vyměnil....všechny snímače i řídící jednotku ,ale pořád diagnostika píše tu chybu s cívkou....

P2300 Význam:
Tok prúdu v primárnom vinutí zapaľovacej cievky je riadený riadiacim modulom pohonnej jednotky ( PCM ) poskytnutím pripojenia cez vodič zapaľovacej cievky na zem. Keď je zopnutý obvod na zem, prúd rýchlo rastie až na maximálnu hodnotu, určenú indukčnosťou a odporom cievky. Po vypnutí prúdu sa magnetické pole zrúti, čo vyvolá sekundárny ráz vysokého napätia a zapáli sa sviečka. Tento impulz vysokého napätia vytvára spätné napätie, ktoré PCM používa ako spätnú väzbu počas diagnostiky zapaľovania. PCM nepretržite monitoruje systém zapaľovania pre kontrolu činnosti. Kód P2300 sa nastaví, keď PCM zistí poruchu v obvode.

P2300 Možné príčiny:
- Chybná zapaľovacia cievka
- Vinutie zapaľovacej cievky je prerušené alebo skratované
- Obvod zapaľovacej cievky má chybu v pripojení

Ako prebieha oprava kódu P2300?
Začni skontrolovaním „Možných príčin“ uvedených vyššie. Vizuálne skontroluj príslušný káblový zväzok a konektory. Skontroluj, či nie sú poškodené komponenty a či nie sú zlomené, ohnuté, vytlačené alebo skorodované kolíky konektora. Ak je v pripojení všetko v poriadku, podozrenie padá na indukčnú cievku. Tá sa opraviť nedá, potrebná je výmena.

za tuto odpověď velmi děkuji.Já když to začalo dělat ,tak první věc ,co jsem udělal byla výměna cívky,to nepomohlo ,tak jsem vyměnil rotor i stator a vyměnil jsem i řídící jednotku.Ani z jedna věcí nepomohla.Konektory jsem také překontroloval...Budu asi muset rozpárat svazek jestli není někde poškozený drát...jinak opravdu nevím...ale děje se to až po zahřátí,když je motor studený tak to třeba 3 minuty běží normálně...jak se zahřeje tak po 20 vteřinách to chcípá a nekdy i dříve....

A zapaľovaciu sviečku si vymenil? Kedysi dávno som mal (niekoľkokrát) na motorke takú chybu, že sviečka za studena fungovala a po zahriatí prerazila - motor zhasol. Takýto stav znamená, že vn časť zapaľovania je v podstate v skrate a to sa môže prejaviť ako chyba P2300.

to jsem udělal snad ještě než jsem měnil tu civku.dal jsem tam NGK dr 8ea ...ještě jsem pak chtěl zkusit dat iridiovou...ale kamarád mně od toho odradil,že je to zbytečné...že jiskra je stejná...koupil jsem i 100 okt.benzín ale furt stejné

Takže už si vymenil všetko, okrem VN kábla (prívod z cievky na sviečku)... že by ten? Pokiaľ je to kábel odrušený, tak ten má jadro z uhlíkového odporového materiálu, krehkého a náchylného na prerušenie pri ohybe. Prvotný zlom nevadí, iskra to prekryje. Ale iskra postupne vypaľuje jadro a predlžuje medzeru až do zlyhania kábla. Takže predtým, než vymeníš skúter za nový, ešte vyskúšaj vymeniť tento kábel.

to ne,právě že cívka je součástí i fajfky a kabelu...to musí být chyba někde jinde.Vyměnil jsem i Lambda sondu,také čidlo teploty motoru,zkoušel jsem vyměnit i TPS senzor i MAC senzor,vyměnil jsem i trysku vstřikování ,vyměnil jsem i benzínové čerpadlo...seřídil jsem snad 3x ventilové vůle...a stále nic...tenhle boj ale nevzdám ,to by mně do smrti strašilo:-)

Tak to vám nezávidím... Povyměňovat vše a problému se nezbavit, z toho bych byl zralý do blázince. Ona to nakonec bude bez tak nějaká kravinka. :-) Zkusil bych ještě proměřit kontakty ve spínačce... A vůbec, měřit, měřit měřit a zkusit zjistit, kdy a kde to přestane dávat šťávu... Já měl teď například na 350 vytržené dráty z konektoru (ze dvou fastonů) a já proč mi to netroubí... :-D

napadá mne následující a pokud vím tak se to běžně podceňuje a to je propojení na kostru. I malý přechodový odpor dokáže při větších proudech svoje a tváří se to mnohy jako vadná baterka. Zkuste rozsvítit vše co jde a zastartujte. Pokud světla pohasnou je někde problém. Nevím jak je přizemněna indukční cívka ale když jste vyzkoušel kde co, zkuste prověřit ještě tohle, on stačí zarezlý kontak a hledá se to fakt blbě, nicméně problémy podobné vašemu to způsobit dovede....hodně zdaru při hledání zrezlého ukostření ať už baterie, nebo samostatné cívky...