Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sadrokartonova pricka - profily

Zdravim,
delam ve sklepe pricku s SDK a po prvnim dni mam dotaz. Pri pridelavani UW (strop, podlaha) a CW profilu (bocni zdi), ma se dira pro natloukaci hmozdinku v profilu predvrtat vrtakem na kovy? Profil je sice z plechu, priklep jej prorazi, ale vznikne zespodu hrbol, profil skace, atd. Ja jsem si dirky predvrtal a v pohode. Zajima me ale, jak to delaji profici.
Diky. Standa

Prifil UW má díry, ořesněji dost děr, takže vrtání jen občas vrtákem na železo. Do dutých cihel se nedává natloukací hmoždinka, ale hmož. do dutých cihel. Třeba
hmoždinka ocel. M4-8x38mm HOD-S rozvírac
hmoždinka ocel. M5-10x65mm HOD-S rozvírací 50ks
je lepší kovová, nežli plast.

Sice to neni uplne k tematu, ale SDK se to tyka. Mam dotaz k tmeleni. Tmeleni svislych spar je jasne, zajima me vodorovne tmeleni. Cim tmelite velke spary u podlahy nebo stropu? Mam na mysli spary cca. 25 mm. Uniflott je dost drahy, co obycejna sadrova omitka? A jeste se chci zeptat, zda do vodorovnych spar mezi deskami davate nejakou bandaz, napr. skelnou pasku.
Diky