Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Emulgátor pro rýmovníkovou mast

Dle jednoho z dostupných návodů jsem vyrobil rymovníkou mast, tj. rozehřát v lékařské vazelíně 20-40 lístků rýmovníku, přefiltrovat a poté skladovat v chladu.
vyroba-rymovnikove-masti

Jak je patrné z příložených obrázků, lékařská vazelína se téměř vůbec nespojila s rýmovníkem, dole je vodová rýmovníková sedlina, nahoře lékařská vazelína.
ppp-001.jpg
ppp-003.jpg
vitar-vazelina-extra-jemna-bila-400g

Co nebo jaký běžně dostupný prostředek použít pro spojení lékařské vazelíny a rýmovníkem? Jistě nějaký emulgátor, ale netuším jaký s ohledem na to, že se jedná o lékařský / kosmetický výrobek.

Stejnou vazelínu jsem použil také, na sušenou marjánku. Nechat jen povolit, nasypat bylinu, zamíchat a nechat být. Do druhého dne to zatuhlo. Pak znovu povolit, zamíchat a nechat být. Takto jsem to udělal 5 dní po sobě a pátý den jsem to jen přecedil přes kapesník, aby ve vazelíně nezůstal ani prach, který může někoho dráždit.

Zkusil bych znovu rozpustit a nechat ztuhnout, třeba 2x. Pokud se to nijak nezlepší, tak zkusit další várku ze sušených lístků.