Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Indukční varna deska Beko

Dobrý den.
I když to tu není nakupní poradna, je tu sekce kuchyn, tak to zkusim :-)
Odešla nam deska a shanime novou.
Jelikož mame beko troubu, chceme i beko indučku.
Najde se tu někdo kdo ma s těmito deskama zkušenosti?
Nějakou za lidovku kde je booster,dětská pojistka,časovač - automaticke vypnuti.

Jsem se koukal na herueku a připadaji mi všechny stejne.
https://varne-desky.heureka.cz/f:3619:22264;5067:4;5267:23872;18245:1;24957:1;p:-7000/

Nejsou, ikea má tak bezpečné, že nemůžete utřít desku během vaření, hned se vypne. Potisk je šedavý, za určitých podmínek není vidět. Když se bezpečnostně vypne, nejde hned zapnout, musíte pár vteřin počkat. A vypne jí třeba volné tričko, ale na studený, nebo snad mokrý prst nereaguje. To už byla lepší Mora, ta když zlobilo ovládání, dala se zapnout měchačkou. Tady smůla. Máme jí od Vánoc.

My máme desku Ikea (konkrétně Whirpool for Ikea) už asi osm let a nechová se jak popisujete. Utřít jde vše během vaření, zapnout či vypnout se dá kdykoliv i mokrým prstem. Pouze pokud něco necháte položené na ovládacích prvcích, začne po pár sekundách pípat.
Jinak v deskách samozřejmě jsou rozdíly. Jak ve výkonu, tak v ovládání (např. způsob regulace výkonu). Lepší desky měří teplotu v hrnci a obsah uvedou do varu na vysoký výkon a pak ho sami sníží, ještě lepší desky mají uložené recepty, např rýže, kaše, smažení apod.

Tyhle kombinované indukční desky jsou přes 8 let staré. Ta zelená destička neřídí ovládání, ale rozpoznání hrnců. Ovládání řeší keramický kondenzátor na napájení, u jedné jsem měl pryč i ty tranzistory. Celkově bylo ovládání příjemné, lepší bylo 9 stupňů u Fagor, než 12 u Mora, stupně na hi-light zónách neodpovídaly stupňům na indukci.

a nejde stará opravit? Někde u někoho kdo umí pájet a proměřit součástky.... Kámoš co je opravář spotřebičů mi říkal, že na indukčních deskách(bo jsem se ho ptal, bo sám takovou mám) prý odchází nejčastěji IGBT tranzistory spolu s kondíky. Jak tranzistor pracuje, zahřívá se a vysuší elektrolyt v kondíku. Ten pak nepracuje jak má a odejte ten tranzistor. Tranzystor stojí asi 150kč a kondík tak 15kč. Někdy jsou tranzistory 2 pro 2 a 2 plotny. Někdy je prý jeden pro všechny. Proto někomu odejde jen půlka desky a někomu celá hned.
Jo a často jsou ohořelé odpory u toho tranzistoru. To je pak horší, protože nelze jednoduše zjistit, jaká hodnota tam patřit.