Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vchodové dveře nejdou zamknout

Zdravím

Zjistili jsme, že nám nejdou zamknout vchodové dveře na druhý západ.
Klíčem nejde otočit na druhý západ ani když jsou dveře otevřené, máme tři zamykací body a hlavní závora a dva menší hroty nahoře a dole se vysunou pouze cca 15mm namísto 20mm - tzn nedokončí se druhá otáčka klíče.
Zámek jsem měl venku, normálně funguje, závada bude v kování nebo v mechanismu 3 bodového zavírání.

Jsou to plastové vchodové dveře s kováním roto.

Je možné že se nějak rozštelovam mechanismus vysunování závor? Dá se nějak seřídit?

Díky za konstruktivní názory.

Lukas

Fungovalo to někdy na dva západy?
Asi zkontrolovat mechanizmus převodů od zámku k zamykacím bodům.

Má kování roto nějaké označení typu?

Je možné že se nějak rozštelovat mechanismus vysunování závor? Dá se nějak seřídit?

Nějak to museli namontovat, takže určitě jde.
Mohlo by jít možná jen o nějaké malé zadření v převodech a výsledný odpor v zámku se násobí.
Promazat pohyblivé části?

Dobrý den,měl jste venku celý zámek,nebo jen vložku?Zub času udělá své,uvnitř zámku může být mírně odřená hrana a pak se to šprajcuje.Musí to jít lehce,nezkoušejte silou zamknou,mohlo by to zaskočit a pak nejít odemknout,mám podobnou věc za sebou u normálního zámku,omletý díl závory uvnitř,udělán návarek,obroušeno do správného tvaru a zase to chodí jako nové.První západ šel perfekt,jako u vás.Závada však může být i jinde.Nikdy jsem nedumal nad těmito dveřmi co máte,máme je také,zlobily hodně,poladil jsem vše a jdou dobře.Jen jsem nikdy nepřemýšlel co se kde vysune na duhý západ,jestli ty čepy popojedou dále,nebo něco podobně.Nemůžu momentálně kouknout,je to u přítelkyně a já tam nejsem.Vím jen jedno,že ty zámky zlobí i u nových dveří.U mladých to šlo také špatně,nové dveře,kliky a zamykání z obou stran,mají to druhý vchod do zahrady,druhý západ šel hodně těžko,hrozilo ulomení klíče.Něco jsem tam dopilovával v mechanizmu,ale bylo to tím,že západka od vložky se zasekávala o kulisu uvnitř zámku,mírně sníženo a už to maká spoustu let jako hodinky.Nejlépe zámek vyndat,rozdeklovat a kouknout kde se to opírá,odstranit příčinu,případně koupit nový díl zámku a vyměnit.Pokud to nejsou nesvařitelné záhadné slitiny,tak navařím,nebo vyrobím celé nové.:-)

Po rozdělání zámku jsem zjistil že se rozlomil kroužek pod ozubeným kolem a při otáčení klíčem do druhé polohy jeho uvolněná část zablokuje další pohyb mechanismu.

Zámek je MVZ 45/92

Neřešil někdo náhradní díly vnitřního mechanismu? Na netu jsem nic nenašel. Zničený kroužek na fotografii v příloze. Je pod velkým ozubeným kolečkem otáčecího mechabismu.

Pokud nedodávají jako náhradní díl za pár korun tak nás asi čeká výměna celého zámku.

Zdravím

Bohužel nepodařilo

Funguje to i bez kroužku, ten je tam proto, aby se v poslední poloze klíče zasunula střelka a otevřely se dveře. Jelikož nemám kouli ale kliku tak tuto funkci nepotřebuji - místo vycvaknutí střelky pomocí krajní polohy klíče normálně stisknu kliku a dveře se otevřou.

Nevím jestli jsem popsat pochopitelně. Prostě ke dveříms klikami na obou stranách není potřeba, ke d veřím s koulí na jedné straně ano.

Potkal mě podobný osud u jiné značky. Prasklo pero střelky a je vyběhaná ta část nasunutá na kolík kliky. Zámky se dělají nerozebiratelné a díly se nedodávají.
Je smutné, že Německo a ČR prodává celý zámek včetně výsuvů za plnou cenu; pokud je k mání náhradní box zámku, tak za 80€. Poláci a Britové mají náhradní box za 900-1200,-CZK podle typu. (Výměna jsou 3 šroubky)
Mám dřevěné dveře a aktuálně jsem objednal jednobodový zámek, naštěstí se dělají i se štítkem 20 a 26. Ten je dostupný hned (sezam.cz). A nevím, jestli budu kupovat za 4000,- zase vícebod, když je to u nás dvorku.
Spíš se domluvím se zámečníkem a ten jednobod přišroubuji na lištu a na háky se vykašlu.
Systém háky proti sobě se v mém rozměru nedělá a předělávat protikusy na osazených zárubních se mi zdá blbost.

Tak jsem byl líný hledat obrázky a plán nevyšel. Jednoduché zámky jsou vyosené vůči liště, narychlo tam nepůjde.
Pochopitelně zámek v ČR za 680,- bez kotovaného obrázku je v Polsku za 62,-zl a s výkresem. Jak píše státní zástupce, jiné podnebí.

Dobrý den,

zkusil bych kontaktovat výrobce dveří. Mně praskla střelka zámku u plastových dveří, na dveřích jsem našel štítek výrobce, na internetu kontakt a servisní technik mi po telefonu říkal, že když řeší reklamace zámku, vyměňují komplet celé zámky. Tím pádem mu zbývá spoustu náhradních dílů. Slíbil mi takto střelku vymontovat a zaslat.