Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vchodové dveře nejdou zamknout

Zdravím

Zjistili jsme, že nám nejdou zamknout vchodové dveře na druhý západ.
Klíčem nejde otočit na druhý západ ani když jsou dveře otevřené, máme tři zamykací body a hlavní závora a dva menší hroty nahoře a dole se vysunou pouze cca 15mm namísto 20mm - tzn nedokončí se druhá otáčka klíče.
Zámek jsem měl venku, normálně funguje, závada bude v kování nebo v mechanismu 3 bodového zavírání.

Jsou to plastové vchodové dveře s kováním roto.

Je možné že se nějak rozštelovam mechanismus vysunování závor? Dá se nějak seřídit?

Díky za konstruktivní názory.

Lukas

Po rozdělání zámku jsem zjistil že se rozlomil kroužek pod ozubeným kolem a při otáčení klíčem do druhé polohy jeho uvolněná část zablokuje další pohyb mechanismu.

Zámek je MVZ 45/92

Neřešil někdo náhradní díly vnitřního mechanismu? Na netu jsem nic nenašel. Zničený kroužek na fotografii v příloze. Je pod velkým ozubeným kolečkem otáčecího mechabismu.

Pokud nedodávají jako náhradní díl za pár korun tak nás asi čeká výměna celého zámku.

Dobrý den,

zkusil bych kontaktovat výrobce dveří. Mně praskla střelka zámku u plastových dveří, na dveřích jsem našel štítek výrobce, na internetu kontakt a servisní technik mi po telefonu říkal, že když řeší reklamace zámku, vyměňují komplet celé zámky. Tím pádem mu zbývá spoustu náhradních dílů. Slíbil mi takto střelku vymontovat a zaslat.