Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako prerobit elektricku pumpu na bateriu?

Pozdravujem,

mam elektricku pumpu INTEX urcenu na nafukovanie lehatok, bazenov, clnov atd. Pumpa bezne ide na sietove napatie, ale vie ist aj na 12 voltov pomocou adaptera do zapalovaca v aute. Obcas by som pumpu potreboval pouzit v terene, na nafukanie kajaku, ked ho nemozem prenasat uz nafukany z auta.

Poradite mi vhodnu 12 V bateriu, ak motorcek pumpy ma vykon 32 wattov? A ku tomu idealne nabijacku?

Teraz ma napadlo mozne riesenie. Mam doma zopar 12V akumulatorov do elektrickeho naradia. Stacilo by dorobit daky adapter aby som to vedel pripojit a na druhy koniec bezny jack, nech nemusim pripajat ani tenzapalovacovy konektor. Cize z baterie by isiel kabel rovno do pumpy. Inak v lidli takuto vec predavaju v suprave s mini kompresorom - je tam pumpa, kompresor a jedna bateria za cca 35 Eur, mozno zvazim ze by som to kupil hotove.