Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečnostní dveře - reklamace

Dobrý den, prosím o radu. Nechali jsme si udělat nové bezpečnostní dveře i se zárubněma. Mezi dveřma a zárubněma je mezera skoro 1cm, i přes těsnění večer prosvítá světlo z chodby. Práh nesedí, je pod ním škvíra, fouká tam... Zámek jde ztuha. A zvukotěsnost, která má být 32dB je na nule. Poradíte mi jak se bránit. Reklamaci jsme nahlásili hned druhý den po zhotovení, teď čekáme, co vymyslí.... Tak abychom měli argumenty...Děkuji za rady

Tak to myslím, že toho máš na své straně dost a nemusíš se bát, že by se z reklamace vyvlékli.
Například deklarovaná požární odolnost a kouřotěsnost EI a EW-SC 30 DP3 se implicitně odkazuje na normu ČSN EN 1634-1, ta zase na kouřotěsnost podle ČSN EN 16034, dál můžeš předpokládat shodu s ČSN EN 14351-2 (vnitřní dveře), ale je toho strašně moc, těch norem je několik desítek a každá má desítky stran, kdyby došlo na opravdový spor tak se bez znalce neobejdeš.

Jenom první nástřel: Norma ČSN EN 1634-1 v odstavci 7.3 praví, že spáry nesmí být větší než 6 mm (mezi prahem a dveřmi může být víc). Samozřejmě i tak musí být zajištěna požární odolnost (třeba těsněním které teplem vypění). Dál by to co popisuješ určitě neprošlo přes kouřotěsnost a neprůzvučnost, ale to už takhle od stolu nedám, nejsa znalec.