Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak změřit množství dřeva na vlečce?

Dobrý den,
mám vlečku za traktor, která má 4 x 2 metry. Bočnice je vysoká 50 cm. Když na ni naházím štípané dřevo a udělám tomu pořádný klobouk, jak mám spočítat, kolik toho tam je? Spodek je jasnej, ale jak spočítat ten vršek?

Díky

Tak to bude ten případ "valbová střecha", i když ne přesně. Prakticky to bude součet tří hodnot

- objem kvádru, to je ta část po výšku postranic, Š x D x 0.5, kde Š je šířka a D délka přívěsu, 0.5 je výška bočnic,

- plus objem trojbokého hranolu, to je ta střední část Š x (D-Š) x V / 2, kde V je výška vrcholu hromady nad vrškem bočnic,

- plus objem dvou polovin jehlanu (čili celého jehlanu :-)) Š x Š x V / 3.

Když jsem to předložil algebraickému systému Wolfram Alpha, tak ten spočítal, že to je celkově 3.333 * V + 4.
Ve skutečnosti to bude o malinko víc, protože to netvoří přesnou střechu, ale to už neumím vypočítat o kolik.